Cerebrolisim-wlewy dożylne

Zasoby wiedzy o chorobie Alzheimera – nasze doświadczenia, literatura, filmy i inne dokumenty.
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Cerebrolisim-wlewy dożylne

Post autor: tanganika »

Mam nadzieję, że dobrze spisałam nazwę z recepty. Czy ktoś ma doświadczenie związane ze stosowaniem tego leku u chorego z A. Psychiatra ze Ścinawy polecił mi 4-tyg kurację pod kroplówką. Podobno daje dobre efekty i poprawia pamięć. Proszę o opinię.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Cerebrolisim-wlewy dożylne

Post autor: Tomek »

Witaj, doświadczenia z cerebrolizyną nie mam ale zerknij tutaj:

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=3646
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: Cerebrolisim-wlewy dożylne

Post autor: tanganika »

Dziekuję za cenny link, pozdrawiam
danuta
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 11 paź 2016, 06:07

Re: Cerebrolisim-wlewy dożylne

Post autor: danuta »

WITAM
czy lek dożylny pomógł chorej osobie bo polecono mojemu mężowi też spróbować wziąć lek cerebrolizina 10 amp po 1ml
Pozdrawiam Danuta
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: Cerebrolisim-wlewy dożylne

Post autor: tanganika »

witam Danuto,
Niestety, nie udało mi się znaleźć lekarza, który podjąłby się podania tego leku mojej mamie. Zwracałam się do 3 psychiatrów w moim mieście (w tym ordynatora oddz psych-geriat), ale odmówili z powodu braku możliwości, ponieważ należałoby mamę poddać stałej obserwacji, jak organizm zareaguje na lek. Obawiano się nawet wstrząsu anafilaktycznego. Wiązać się to miało z zaangażowaniem personelu pielęgniarskiego i lekarskiego. Receptę otrzymaną w ośrodku Alz w Ścinawie, wyrzuciłam do kosza. To w skrócie. Danuto, jeśli uda Ci się przeprowadzić podanie tego leku, napisz tu na forum swoje doświadczenia w tym zakresie. Pozdrawiam
danuta
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 11 paź 2016, 06:07

Re: Cerebrolisim-wlewy dożylne

Post autor: danuta »

Już jesteśmy po kroplówkach 5ml tego leku na razie nie widać jakiegoś znaczącego efektu ale mam nadzieję że będzie lepiej
pozdrawiam Danuta
gotowe
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 29 paź 2017, 22:49

Re: Cerebrolisim-wlewy dożylne

Post autor: gotowe »

Witam
Moja babcia przyjmuje celebrolizynę w Gdańsku ,od dwóch tygodni.Za lek musieliśmy sami zapłacić bo szpitala nie stać na jego zakup i nie jest on refundowany wychodzi 140zł za paczkę 5 amułek 10ml .Niestety żadnych efektów nie widać a nawet jest gorzej ,choć może to wynikać z innych czynników .Babcia jest na oddziale psychiatrycznym . Na chwilę obecną przyjmuje ten lek od 2 tygodni.

AHA jeszcze jedno teoretycznie można go podawać domięśniowo ,choć z powodu bariery krew/mózg większość lekarstwa nie dochodzi do mózgu i jest marnowana.Babcia będzie stosowała ten lek przez 3 miesiące w roku do końca życia choć sami jeszcze nie wiemy jak to będzie wyglądało bo powinno się go stosować dożylnie dla lepszego efektu. Napiszę w przyszłości jak to wygląda u babci.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Cerebrolisim-wlewy dożylne

Post autor: Tomek »

Dzieki za info. Pogorszenie może wynikać ze stresu lub też z powodu dodatkowych leków uspokajających stosowanych w szpitalach.
ODPOWIEDZ