Alzheimer u młodej osoby

Zasoby wiedzy o chorobie Alzheimera – nasze doświadczenia, literatura, filmy i inne dokumenty.
Aika
Posty: 19
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:11

Re: Alzheimer u młodej osoby

Post autor: Aika »

Witam,

u tej bliskiej mi osoby potwierdził się Alzheimer, już praktycznie tylko leży, nic nie mówi, pojawiły się problemy z jedzeniem. Nie ma nic gorszego niż patrzenie na to jak ktoś powoli odchodzi i nie można mu w żaden sposób pomóc.
Krystyno - a co u Ciebie i Twojej córki? Przeszłaś już całą procedurę związaną z ubezwłasnowolnieniem?

Pozdrawiam
Krystyna
Posty: 42
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:52

Re: Alzheimer u młodej osoby

Post autor: Krystyna »

Aiko, współczuję Wam, że ta choroba dopadła kuzyna i Jego bliskich. Jakie badanie przesądziło o postawieniu takiej diagnozy? Jakie leki zażywa?
Proces ubezwłasnowolnienia trwał dość długo , bo 8 miesięcy ( w Łodzi, gdzie mieszkamy). Mogę w końcu mieć legalny dostęp do konta bankowego córki.
Poza tym mogę podpisywać różne dokumenty, jako prawny opiekun, bez tłumaczenia się. Trzeba to zrobić bez niepotrzebnej zwłoki.
Córka leży już bez samodzielnego ruchu ręką lub nogą prawie 4 lata. W lipcu będą 2 lata, jak zainstalowano jej PEGa, bo przestała połykać nawet dobrze miksowane pokarmy. Schudła okropnie, męcząc się krztuszeniem przy jedzeniu. PEG okazał się wybawieniem. Postarałam się o skierowanie do poradni żywieniowej. Stamtąd otrzymuję regularnie nutrison, z dostawą do domu ( za darmo), który pozwolił córce przybrać na wadze i wrócić do sił. Nic poza tym się nie zmieniło. Ma nieustannie dużo flegmy, więc ssak jest niezbędny, potrafi też sama odkaszlnąć, gdy siedzi w wózku. Ma rehabilitację w domu 3 razy w tygodniu, dzięki czemu nie ma w ogóle przykurczy, ani odleżyn. Oby tak dalej. Życzę Wam dużo siły w opiece nad młodym człowiekiem, tak strasznie pokrzywdzonym przez los.
ODPOWIEDZ