Depresja u chorego na AD

Zasoby wiedzy o chorobie Alzheimera – nasze doświadczenia, literatura, filmy i inne dokumenty.
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Depresja u chorego na AD

Post autor: tanganika »

Witam,
czy ktoś z Państwa miał doświadczenie jak przebiega depresja u osoby z otępieniem AD? Mam pewne podejrzenia, że tak jest. Czy mam szukać pomocy lekarskiej dla mamy?
Co powinnam zrobić, jak się zachować, kiedy mama źle czuje się w towarzystwie mojego męża, który się do niej nie odzywa, nie pomaga trafić we właściwe miejsce? A nawet czasem ją skarci, gdy sądzi że z niego żartuje.
Od czasu kiedy mama mieszka u mnie, tj. 2,5 roku bardzo popsuły się nasze i tak kiepskie relacje. Proszę o refleksje na podst swoich doświadczeń. Dziękuję :)
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Depresja u chorego na AD

Post autor: wigi »

tanganika pisze:czy ktoś z Państwa miał doświadczenie jak przebiega depresja u osoby z otępieniem AD? Mam pewne podejrzenia, że tak jest. Czy mam szukać pomocy lekarskiej dla mamy?
Zawsze możesz się zwrócić z prośbą o konsultację do lekarza psychiatry - ale najlepiej takiego, który jest specjalistą chorób otepiennych i ch. Alzheimera...
tanganika pisze: Co powinnam zrobić, jak się zachować, kiedy mama źle czuje się w towarzystwie mojego męża, który się do niej nie odzywa, nie pomaga trafić we właściwe miejsce? A nawet czasem ją skarci, gdy sądzi że z niego żartuje.
Mąż najprawdopodobniej ma bardzo małą (albo żadną) wiedzę nt ch. Alzheimera. Najlepiej będzie, jak podsuniesz mu odpowiednią lekturę...
ODPOWIEDZ