Olej CBD (z konopii)

Zasoby wiedzy o chorobie Alzheimera – nasze doświadczenia, literatura, filmy i inne dokumenty.
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Olej CBD (z konopii)

Post autor: tanganika »

Dzisiaj odwiedziłam Aptekę Konopną w Olsztynie.
Apteka posiada w sprzedaży olej CBD (pochodzący z konopii). W ulotce jest napisane, że jako suplement diety uzupełnia organizm w CBD który ma wpływ na układ autoimmunologiczny. Stymuluje apetyt, odczuwanie bólu, samopoczucie czy pamięć. Dowiedziono jego działanie w wielu chorobach m.in. w chorobie Alz i chorobach nowotworowych. Oczekuję na Państwa opinie, którzy olej CBD stosują.Mam nadzieję, zastosować go w Mamy przypadku. Dziękuje i pozdrawiam. Basia
misia328
Posty: 15
Rejestracja: środa 11 lis 2015, 14:53

Re: Olej CBD (z konopii)

Post autor: misia328 »

Czy olej CBD jest to to samo co olej konopny zimnotłoczony,nieoczyszcony firmy OlVita,który kupiłam w drogerii Zdrowie?
Czy ta apteka konopna funkcjonuje też w internecie. ? Pozdrawiam
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: Olej CBD (z konopii)

Post autor: tanganika »

witam. Apteka Konopna to nazwa własna apteki w Olsztynie. Na stronie internetowej znajdziesz firmę sprzedająca olej CBD, nie pamiętam, ale może i aptekę. Poczytaj, proszę i porównaj informacje z tym olejem który kupiłaś w drogerii. Pozdrawiam
aliza
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 05:43

Re: Olej CBD (z konopii)

Post autor: aliza »

witam.
ja tez odwiedzilam ''apteke'' zielarska dowiedzialam sie ,ze w przypadku podawania olejku CBD w chorobie ALz jego stezenie powinno wynosic 30 .
w sprzdazy sa tez pasty,pani poinformowala mnie,ze dawka CBD w tym przypadku (mowa o pascie) to wielkosc ziarenka ryzu
Wasabi
Posty: 2
Rejestracja: środa 21 lut 2018, 15:05

Re: Olej CBD (z konopii)

Post autor: Wasabi »

Mój sąsiad prowadzi sklep konopny i teraz takie pytanie czy ten olejek cbd jest coś w ogóle warty https://www.myzenu.com/CBD ? Boję się że jak go zapytam to będzie chciał mi sprzedać i nie udzieli rzetelnej informacji.
zyta
Posty: 34
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 21:00

Re: Olej CBD (z konopii)

Post autor: zyta »

.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Olej CBD (z konopii)

Post autor: Tomek »

misia328 pisze:Czy olej CBD jest to to samo co olej konopny zimnotłoczony,nieoczyszcony firmy OlVita,który kupiłam w drogerii Zdrowie?
Oczywiście, że nie.

Jeżeli Państwo macie taką a nie inną wiedzę na temat CBD i tym podobnych suplementów to nie kombinujcie tylko zaufajcie bardziej lekarzom.

Pamiętajcie, że suplementy cechują się brakiem udowodnionego działa i sprawdzenia skutków ubocznych w trzech fazach testów klinicznych. Co parę miesięcy producenci suplementów przekonują, że jakiś produkt czyni cuda i wmawiają uzdrawiające i bezpieczne stosowanie danej substancji opierając się np. jedynie o badania na zwierzętach o czym już nie wspomną. Każdy trochę bardziej zorientowany człowiek widzi także jakim poziomem i brakiem profesjonalizmu charakteryzują się artykuły na różnego rodzaju "medycznych" portalach i w czasopismach z poradami.
ODPOWIEDZ