Wózek Inwalidzki

Z doświadczenia opiekunów.
Garantula
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 12:53

Wózek Inwalidzki

Post autor: Garantula »

Hej !
Słuchajcie mam taki problem odnośnie doboru wózka inwalidzkiego. Mam już zlecenie od lekarza no i teraz jest problem tu gdzie mieszkam jest jeden sklep medyczny no i niestety Pani w nim nie jest w stanie mi pomóc . Powiedzcie mi proszę jaki wózek bd najlepszy, Symbol na zleceniu to P130,00 a kwota do realizacji to 3000 zł . Wiem na pewno że musi być to wózek stabilizujący głowę i plecy ale jest tyle tych wózków że po prostu nie jestem sama w stanie stwierdzić który bd dobry dla babci. Dodatkowo chciałabym żeby ten wózek służył mi i w domu i na podwórku gdyż mieszkamy na wsi i dzięki Bogu mamy podwórko a babcia zawsze lubiła spacery także musi on mieć zastosowanie takie i takie. Dodatkowo powiedzcie czy jest możliwość zakupu takie wózka z czymś takim jak pasy bezpieczeństwa (tak tak wiem jak to brzmi) ale niestety babcia czasami ma takie dni że leci strasznie do przodu i jak siedzi to cały tułów ma oparty na kolanach i jest strach zostawić ją na moment samą .Więc bardzo proszę o pomoc i za każda radę będę wdzięczna .
rafal
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 01:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Wózek Inwalidzki

Post autor: rafal »

Nie pomogę Ci z wyborem wózka, ale widziałem że są takie z 2-punktowymi pasami biodrowymi, nie wiem czy są takie jak w autach 3-punktowe, pasy barkowo–biodrowe, ale jeżeli nie ma to nie problem uszyć - np. pas parciany obszyty gąbką i materiałem.
Anka
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 15:59

Re: Wózek Inwalidzki

Post autor: Anka »

Pasy można też kupić w sklepach ze sprzętem. Tylko nie każdy rodzaj pasuje do wózków.
beno
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 22:13

Re: Wózek Inwalidzki

Post autor: beno »

Ja wykorzystałem pasy z samochodu można kupić na zlomowisku łatwo się wypina. Są szerokie i nie wcinają się można zastosować nakladki na pasy co zwiększa komfort.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Wózek Inwalidzki

Post autor: wigi »

Wózki rehabilitacyjne są refundowane dla osób chorych na ch. Alzheimera (i inne choroby otępienne), jeśli lekarz rehabilitant uzna taką potrzebę i wypisze zlecenie.
Strona https://www.pomocedlaseniora.pl/" target="newWin zawiera sporo różnych niedrogich gadżetów przydatnych w opiece, więc link w drodze wyjątku zostaje na forum.
ODPOWIEDZ