Nieprzespane noce

Z doświadczenia opiekunów.
gajowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 23:16

Nieprzespane noce

Post autor: gajowy »

Witam. Jestem opiekunem chorej na Alzheimera babci. Mam problem z nieprzespanymi nocami. Babcia nie sypia w nocy, później odsypia w dzień po czym już do wieczora kontakt z nią jest bardzo utrudniony (brak kontaktu). Gdy jakimś cudem trafi się przespana noc, babcia bardzo dobrze "funkcjonuje", jest kontakt, dobry nastrój itd. Czy przy tej chorobie jest możliwość podawania leków nasennych, by chociaż noc była przespana ? Czy mogę się z taką prośbą zwrócić do jej lekarza ?
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Nieprzespane noce

Post autor: wigi »

Tak, można podawać leki nasenne, ale wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Tzw. odwrócony rytm dobowy to częsta przypadłość u chorych na otępienie, ale nie tylko - również u starszych osób.
Możesz spróbować podawać melatoninę, ale najpierw skonsultuj się z lekarzem.
Na forum sporo na ten temat było.
http://www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/ ... ?f=13&t=61" target="newWin
aisuni
Posty: 38
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 16:42

Re: Nieprzespane noce

Post autor: aisuni »

Moja mama chodziła 4 miesiące w dzień i w nocy, trudno było ją zatrzymać i namówić na sen. jakiekolwiek próby kończyły się moim poddaniem. efektem tego było ogromne zmęczenie fizyczne organizmu i to było widać po niej.
leki przepisane przez psychiatrę ...nie pomagały. skutek dał lek na sen (Oxazepan) i wtedy chociaż mama odpoczywała i organizm regenerował się.
potem już na wszelki wypadek podawalam lek nasenny na noc, aby spokojnie przespała.......bo mnie już brakowało sił a rano musiałam iść do pracy.
ODPOWIEDZ