Jakie dane na bransoletce dla Aldzheimerowca

Z doświadczenia opiekunów.
amasal
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 12 paź 2017, 08:43

Jakie dane na bransoletce dla Aldzheimerowca

Post autor: amasal »

Witam wszystkich. Jestem tu "nowa". Nie wiedziałam nic o tej stronie. Cieszę się, że jest takie forum. Opiekuję się 82 letnim mężem z Alzheimerem i 88 letnią mamą z demencją. Ostatnio w Dziennym Domu Pomocy Społecznej do którego chodzi mój mąż poradzili mi żebym zamówiła mężowi silikonową bransoletkę z wygrawerowanymi danymi, na wypadek gdyby "zabłądził". Jakie dane tam ująć? (Miejsca jest mało.) Moze ktoś już to przećwiczył w praktyce. Pozdrawiam.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Jakie dane na bransoletce dla Aldzheimerowca

Post autor: wigi »

Witaj Amasal
Jakie dane umieścić na bransoletce? Przede wszystkim to, że choruje na ch. Alzheimera - w skrócie: chory na AD (z angielskiego: Alzheimer's disease. I dwa numery telefonów komórkowych - jeden do siebie, drugi do kogoś jeszcze z rodziny.
Musisz jednak mieć świadomość, że chorzy lubią takie bransoletki ściągać. Dlatego dobrze byłoby też takie informacje zamieścić w innym miejscu np. w formie nalepki (naszywki) na ubranie itp. Tylko proszę nie wkładać żadnych tego typu karteczek do kieszeni. Szybko znikną.
A najlepiej nie pozwalać wychodzić choremu samemu.
morbsuchor
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 18:30

Re: Jakie dane na bransoletce dla Aldzheimerowca

Post autor: morbsuchor »

Gdzie można zamówić taką bransoletkę ?
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Jakie dane na bransoletce dla Aldzheimerowca

Post autor: wigi »

W byle jakiej firmie. Jest wiele takich firm, opaski też są różne, do wyboru do koloru.
Poszukaj przy pomocy Google.
My na forum z zasady nie polecamy żadnej konkretnej.
ODPOWIEDZ