Kąpiel osoby siedzącej

Z doświadczenia opiekunów.
nicoll31@o2.pl
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 19:58

Kąpiel osoby siedzącej

Post autor: nicoll31@o2.pl »

Witam. Nie znalazłam wątku odnośnie osoby chorej ,tylko siedzącej. Ręce sprawne,ale nogi już nie. Chodzi mi o umieszczenie teściowej pod prysznicem(oczywiście na krzesełku)bez pomocy innej osoby,gdyż jestem sama. Do tej pory wygląda to dość nieudolnie,bo mamie ciężko jest stanąć nawet na chwilę,a o wniesieniu nie ma mowy,mama swoje waży, a mnie wysiada już kręgosłup. Może macie jakieś doświadczenie w tej kwestii? O podnośnikiu nawet nie myślę,nie tylko że względu na cenę, ponieważ teściowa ma ogromne zwyrodnienie stawu biodrowego w związku z tym bardzo trzeba uważać żeby nie złamać. Pozdrawiam wszystkich opiekunów.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Kąpiel osoby siedzącej

Post autor: wigi »

Witaj. Nie da rady wjechać wózkiem rehabilitacyjnym z Mamą pod pysznic? Jeśli nie, to może warto się zastanowić nad tym, by pysznic przerobić tak, by się dało wjechać, tzn. bez brodzika?
nicoll31@o2.pl
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 19:58

Re: Kąpiel osoby siedzącej

Post autor: nicoll31@o2.pl »

Cześć Wigi. Nie da się wózkiem wjechać do łazienki, bo wejście jest wąskie, a łazienka malutka. Aktualnie szukam wąskiego krzesełka na kółkach, żeby pokonać te trudności, ale nie jest to łatwe. A brodzik mam podwyższany i zrobiony solidnie z betonu z kaflami,więc tym bardziej demontaż trudniejszy.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Kąpiel osoby siedzącej

Post autor: Tomek »

Cześć, wpisz w images.google.com: krzesło toaletowe na kółkach. One są dosyć wąskie. Też takie używaliśmy w mieszkaniu.
ODPOWIEDZ