Strona 1 z 1

Badanie do pracy magisterskiej

Post: niedziela 19 lut 2017, 21:49
autor: natalia.s
Dzień dobry,
jestem studentką V roku psychologii i piszę pracę magisterską na temat uwarunkowań opieki rodzinnej nad osobą z chorobą Alzheimera. W ramach pracy prowadzę badania, których adresatami są opiekunowie.
Chciałabym bardzo Państwa prosić o pomoc w postaci wypełnienia czterech kwestionariuszy (w tym ankiety osobowej). Zapewniam, że badanie jest anonimowe, wyniki będą przedstawiane wyłącznie w formie zbiorczej, a jeśli po zakończeniu projektu byliby Państwo chętni do zapoznania się z nimi, to w miarę możliwości mogłabym wykonać zbiorczy raport i Państwu przekazać do wglądu.

Niżej załączam link do ankiet.
Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące ankiet i nie tylko, to postaram się pomóc, w stopniu, w którym będzie to możliwe.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego. :)
Natalia.

adres do badań:
https://docs.google.com/forms/d/1rfiyym ... ested=true

Re: Badanie do pracy magisterskiej

Post: niedziela 19 lut 2017, 22:28
autor: wigi
Witam,
Wydaje mi się, że ta ankieta jest niedopracowana.
Po 1. Wystarczy przecież podanie roku urodzenia/wieku a nie dokładnej daty urodzenia.
Po 2. Pytanie od ilu miesięcy chory choruje na otępienie jest niewłaściwe. Otępienie to objaw/skutek choroby neurodegeneracyjnej a nie właściwa choroba. Nie mówiąc już o tym, że opiekun nie liczy miesięcy choroby swojego podopiecznego tylko lata tej choroby.
Po 3. Kwestionariusz wdzięczności jest niezrozumiały w tej ankiecie. Jaki on ma mieć sens i czego ma dowodzić??

Re: Badanie do pracy magisterskiej

Post: niedziela 19 lut 2017, 23:11
autor: natalia.s
Witam,
bardzo dziękuję za uwagi.
Owszem, sam wiek wystarczy, głównie interesuje mnie rok urodzenia, który potem przy analizie i tak jest wyliczany, więc można uznać pytanie o datę urodzenia za moje niedopatrzenie.

Jeśli chodzi o to od kiedy chory choruje na otępienie - oczywiście, że opiekunowie nie mają takiej wiedzy, ale chodzi tutaj o moment pojawienia się pierwszych objawów i co za tym idzie - diagnozy. Ta informacja jest dla mnie ważna, ponieważ funkcjonowanie chorego w dużej mierze ma związek z postępem choroby, a ten następuje w czasie. Ma więc znacznie, czy objawy chorego pojawiły się pół roku temu czy też proces ten trwa już od lat. Ponieważ moja praca zakłada również badanie opiekunów, których podopieczni są na wstępnym etapie choroby - a więc tuż po diagnozie, pytanie sformułowane w latach nie byłoby odpowiednie dla wszystkich respondentów.

A jeśli chodzi o Pana ostatnią uwagę - niestety nie zgodzę się i dla "dobra" badania nie mogę podać wyjaśnienia na forum, by nie kierować potencjalnych opiekunów wypełniających ankietę na odpowiedzi.

Niemniej bardzo dziękuję za cenne uwagi. :)
Pozdrawiam.

Re: Badanie do pracy magisterskiej

Post: niedziela 19 lut 2017, 23:37
autor: wigi
natalia.s pisze:A jeśli chodzi o Pana ostatnią uwagę - niestety nie zgodzę się i dla "dobra" badania nie mogę podać wyjaśnienia na forum, by nie kierować potencjalnych opiekunów wypełniających ankietę na odpowiedzi.

W takim razie bardzo proszę o odpowiedz na PW.

Re: Badanie do pracy magisterskiej

Post: wtorek 21 lut 2017, 15:16
autor: wigi
Przypominam, że czekam na wyjaśnienia na PW.
Jesli ich nie będzie ankieta zostanie usunięta z forum.

Re: Badanie do pracy magisterskiej

Post: czwartek 23 lut 2017, 19:27
autor: natalia.s
Przez ostatnie dni byłam nieobecna.
Dziś wystosowałam do Pana/i wyjaśnienie, jednak nie mogę go wysłać, gdyż dostaję komunikat, że "wybrany użytkownik nie istnieje". Czy to jakiś błąd czy moja nieumiejętność? ;)

Pozdrawiam,
Natalia.

Re: Badanie do pracy magisterskiej

Post: czwartek 23 lut 2017, 19:28
autor: natalia.s
O, nieaktualne.
Wiadomość poszła. :)