zgoda sądu

Prawo, porady prawne, ustawy, wzory pism, poradniki.
Pomoc społeczna. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy.
Ubezwłasnowolnienie. Niepełnosprawność. Emerytura, renta. Podatki.

zgoda sądu

Postautor: JoAnna1972 » poniedziałek 21 paź 2019, 06:33

Moja mama chora na Alzhimera została już ubezwłasnowolniona. Na dniach odbędzie się sprawa o ustanowienie mnie opiekunem prawnym. Nie jestem w stanie zająć się nią całodobowo, a tata z którym mieszka jest również osobą schorowaną i na dodatek nie wyraża zgody na opiekunkę z MOPS. Czy na umieszczenie mamy w ZOL-u potrzeba jest zgoda Sądu Rodzinnego??
JoAnna1972

Re: zgoda sądu

Postautor: wigi » poniedziałek 21 paź 2019, 13:52

Jeżeli będziesz opiekunem prawnym Mamy (czyli jej przedstawicielem ustawowym) ustanowionym sądownie to nie jest potrzebna w tym przypadku dodatkowa zgoda Sądu Rodzinnego na umieszczenie Mamy w ZOL-u.
Pamiętaj, że w przypadku osoby chorej na Alzheimera musi to być ZOL psychiatryczny, ponieważ choroba Alzheimera wg klasyfikacji ICD-10 jest klasyfikowana jako choroba psychiczna.
Oczywiście musisz też mieć skierowanie do ZOL-u od lekarza prowadzącego Mamę itp.
Dobrze byłoby, abyś uzyskała na to zgodę Taty, żeby nie było niepotrzebnych niesnasek.
wigi

Wróć do Prawo