Jak zostać kuratorem chorego

Prawo, porady prawne, ustawy, wzory pism, poradniki.
Pomoc społeczna. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy.
Ubezwłasnowolnienie. Niepełnosprawność. Emerytura, renta. Podatki.
Elżbieta_35
Posty: 2
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 10:05

Jak zostać kuratorem chorego

Post autor: Elżbieta_35 »

Witam,
może ktoś mi podpowie?
Babcia z powodu choroby nie myśli i nie postępuje odpowiedzialnie, nie potrafi podjąć decyzji, która będzie stanowiła o jej godnym i dobrym bycie. Słyszałam, że można ystąpić do sądu o ustalenie kuratora dla takiej osoby. Nie wiem jak to zrobić. Babcia nie jest ubezwłąsnowolniona, nie wiem czy musi być żeby mieć kuratora. Nie chodzi mi żeby ów kurator zarządzał jej majątkiem, bo takiego nie ma, po prostu mieszka u swoich dzieci. Czy babcia musi być zameldowana u córki? Jeśli pochodzi z Piotrkowa, a nie Wrocławia, gdzie mieszka obecnie?
Chodzi nam o to,że znaleźliśmy dla babci dom opieki. Dom ten ma bardzo dobre opienie, ma lekarza i troskliwą opiekę. Nie jest tani, ale rodzeństwo będzie się dokłądać do opłat. Problem w tym, babcia nie chce podpisać dokumentów, albo jak chce to zmienia pismo lub mówi że nie umie pisać. Ciocia byłą u lekarza z babcią, przebadał ją i potwierdził,że taki dom to dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam i dziękuję
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Jak zostać kuratorem chorego

Post autor: wigi »

W takiej sytuacji trzeba wystąpić do sądu o ubezwłasnowolnienie Babci. Innej mozliwości nie ma.
ODPOWIEDZ