Jak uzyskać rentę (ubezpieczenie NFZ) w imieniu chorego.

Prawo, porady prawne, ustawy, wzory pism, poradniki.
Pomoc społeczna. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy.
Ubezwłasnowolnienie. Niepełnosprawność. Emerytura, renta. Podatki.
Miroslaw
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 09:08

Jak uzyskać rentę (ubezpieczenie NFZ) w imieniu chorego.

Post autor: Miroslaw »

Dzień dobry,

mój ojciec pracował ostatnim razem 2 lata temu, od tego czasu jest osobą bezrobotną (do emerytury brakuje kilku lat). Dodatkowo pojawiły się objawy otępienia...
Niestety w żaden sposób nie mogę go namówić na wizytę u lekarza, byłem sam u neurologa prywatnie ale niestety nic nie załatwiłam bo bez chorego lekarz nie pomoże.

Problem w tym że ojciec stracił już ubezpieczenie i nie wiem teraz od czego zacząć.
Czy może najpierw powinienem uruchomić procedurę uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności? A następnie uzyskanie renty?

Największym problemem jest brak kontaktu z lekarzem, który mógłby zdiagnozować chorobę, rozpocząć jakieś leczenie.
Czy mam wezwać prywatnego neurologa, psychologa który przyjedzie do domu, co jeśli ojciec nie będzie z nim chciał nawet zamienić słowa.
Proszę doradźcie mi, w tej chwili nie mogę liczyć na NFZ (brak ubezpieczenia) co mam robić aby ruszyć z miejsca?

Pozdrawiam.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Jak uzyskać rentę (ubezpieczenie NFZ) w imieniu chorego.

Post autor: wigi »

Miroslaw pisze: Problem w tym że ojciec stracił już ubezpieczenie i nie wiem teraz od czego zacząć.
No i od tego trzeba zacząć. Od uzyskania ubezpieczenia. Proszę nakłonić Ojca, aby zarejestrował się, jako osoba bezrobotna. Ubezpieczenie będzie miał od dnia rejestracji.
ODPOWIEDZ