Pelnomocnictwo / notariusz

Prawo, porady prawne, ustawy, wzory pism, poradniki.
Pomoc społeczna. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy.
Ubezwłasnowolnienie. Niepełnosprawność. Emerytura, renta. Podatki.
Katycat
Posty: 1
Rejestracja: środa 30 mar 2022, 13:08

Pelnomocnictwo / notariusz

Post autor: Katycat »

Dzien dobry. Przepraszam jesli powielam pytanie ale jestem nowym uzytkownikiem grupy i wszystko, lacznie z choroba mojej tesciowej jest dla mnie nowoscia.
Doradzono nam, aby, poki mama jest jeszcze swiadoma, sporzadzic pelnomocnictwo przy pomocy notariusza.
Czy ktos z Was ma moze wzor takiego pelnomocnictwa i moze sie nim podzielic. Jakie informacje powinny sie tam znalezc? Bardzo dziekuje za wszelkie informacje. Serdecznie pozdrawiam i sily zycze wszystkim x
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Pelnomocnictwo / notariusz

Post autor: wigi »

Witaj. Pełnomocnictwo to dobry pomysł, jeżeli nie ma konieczności ubezwłasnowolnienia chorej.
Pełnomocnictwo sporządza notariusz.
Brzmi (w skrócie): Ja niżej podpisana (pełne dane chorej) udzielam pełnomocnictwa (dane pełnomocnika) do reprezentowania mnie:
- w ZUS
- w Urzędzie Skarbowym
- wobec jednostek publicznej bądż niepublicznej służby zdrowia w związku z uzyskiwaniem informacji o stanie mojego zdrowia, podejmowaniem decyzji co do sposobu leczenia, podpisywania dokumentów w tym zakresie, dostępu do dokumentacji medycznej
itp. - wymienić wszelkie instytucje i urzędy, w których teściowa cokolwiek załatwia.
- wobec osób fizycznych i prawnych oraz gdziekolwiek tego zajdzie potrzeba we wszystkich sprawach związanych z moją osobą.
Wyrażam zgodę także na to, aby w sprawach objętych tym pełnomocnikiem pełnomocnik (dane pełnomocnika) składał wszelkie niezbędne oświadczenia i wnioski.
Pełnomocnictwo notarialne (ogólne) nie dotyczy banków.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Pelnomocnictwo / notariusz

Post autor: Tomek »

Cześć, z pełnomocnictwem to faktycznie dobrze Tobie doradzili. Tutaj Staszek jeszcze pisał co miał w pełnomocnictwie:
http://alzheimer-opiekuni.pl/forum/view ... 5&start=10" target="newWin

Wyszukiwarka pokazuje różne wzmianki na forum ale chyba najważniejsze już masz:
http://alzheimer-opiekuni.pl/forum/sear ... omocnictwo" target="newWin

U nas przydało się pełnomocnictwo np. przy zgodzie na leczenie zębów pod narkozą. Warto jeszcze dla innych wspomnieć, że jak osoba nie jest w stanie się podpisać, bo występuje np. agrafia to wtedy osoba chora może się "podpisać" odciskiem palca.
ODPOWIEDZ