Przedstaw się ...

Informacje o nas samych, dobrych duszach tego Forum.
Przedstaw się, powiedz nam o sobie w kilku słowach.

Re: Przedstaw się ...

Postautor: wigi » piątek 29 mar 2019, 15:14

Witaj, Beata. Jeśli chcesz, opisz swoją historię w dziale Nasze historie.
Poczytaj forum; zgromadziliśmy już na nim mnóstwo potrzebnej opiekunom chorych wiedzy.
Jesli będziesz miała jakieś pytania to śmiało pytaj.
wigi

Witam

Postautor: basiak76 » piątek 10 maja 2019, 09:19

Właśnie wróciłam z moim tatem od neurologa....wyrok Zespół Alzheimera... Mam na imię Basia .jestem przerażona. Dwa miesiące temu na tą sama chorobę zmarła moja mama męczyła się 7 lat....teraz tata ...ma 88 lat i pierwsze objawy..już jest ciężko...nie wiem jak to wytrzymam...muszę chodzić do pracy tata nie chce słyszeć o żadnej opiekunce...z pracy nie mogę zrezygnować ..nie wiem jak go przekonać .Mama miała opiekunkę i jakoś to szlo..teraz sytuacja patowa..
basiak76

Postautor: wigi » piątek 10 maja 2019, 20:44

Witaj Basiu. Jak przekonać Tatę do opiekunki? Najlepiej sposobem. Tzn. powiedzieć Tacie, że pani przychodzi posprzątać, czy ugotować obiad i ew. wyjść z Tatą na spacer itp. Poza tym na początku opiekunka musi przychodzić na krótko i być przy Tobie (albo jakiejś innej osobie z rodziny itp. dobrze znanej Tacie). Potem powiesz Tacie, że musisz wyjść itp. i zostawisz go samego z opiekunką. Tata po jakimś czasie przyzwyczai się do obecności innej osoby, tym bardziej, że w wielu sprawach będzie potrzebował pomocy. Opiekunkę przychodzącą do Mamy tolerował?
wigi

Postautor: basiak76 » sobota 11 maja 2019, 17:27

Dziękuję ...muszę spróbować oswoić tatę z opiekunką tak jak radzisz ....tym bardziej że musi regularnie brać leki jak ja jestem w pracy
basiak76

Postautor: GREG743 » wtorek 05 lis 2019, 10:20

Witam . Jestem Grzegorz (46) , razem z moją żoną Kasią opiekujemy się moim tatą (70) . Pomagaliśmy mojej mamie ogarnąć to wszystko jednak dwa miesiące temu mama dostała udaru i podjąłem decyzje o zwolnieniu się z pracy . Mama jest obecnie na rehabilitacji , ale nie wygląda to różowo , bo ma początki otępienia . Niedługo wróci do domu . Trafiłem tu przypadkiem , dzięki że mogę się wygadać .
GREG743

Postautor: wigi » wtorek 05 lis 2019, 15:37

Witaj, Grzegorz. Jeśli chcesz możesz opisać swoją historię w dziale Nasze historie.
wigi

Postautor: Tomek » piątek 08 lis 2019, 21:27

Cześć Grzesiek, jak będziesz miał jakieś pytania to też zadawaj je na forum śmiało. Tutaj jest dużo informacji i czasami możemy je szybciej dla Ciebie znaleźć albo coś podpowiedzieć.
Tomek

Poprzednia

Wróć do O nas - czyli kto jest duszą tego forum.