Przedstaw się ...

Informacje o nas samych, dobrych duszach tego Forum.
Przedstaw się, powiedz nam o sobie w kilku słowach.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Tomek »

Cześć Martuś, teraz namiary na użytkowników już są zachowane, więc nawet jakby to forum padło to kontakt zawsze będzie :)
Krzysztof
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 12:26

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Krzysztof »

Witam wszystkich
Minęło sporo czasu, ale warto było czekać - fajnie że forum znów się pojawiło.
Opiekuję się od dwóch lat chorą na Alzheimera Mamą (l.78) i od sierpnia tego roku jestem na świadczeniu pielęgnacyjnym. Moja Mama porównując Wasze opisy jest w stanie sama się poruszać (tzn. chodzi o własnych siłach), jeszcze czyta, pisze (robi błędy, trochę gryzmoli gdyż ma już słabe oczy oraz potrafi zapytać się o literę), układa wyrazy z pojedynczych kartonowych liter które jej zrobiłem (2-3 miesiące temu wykonywała to zadanie sama, a teraz bez mojej aktywnej pomocy raczej nic nie wymyśli), pomaga mi jeszcze - obiera ziemniaki, opiekuje się kwiatkami, ale np. herbaty już sama sobie nie zrobi.
Choroba postępuje - to widać i słychać. Aktualnie ponownie przyklejam plastry transdermalne Exelon 4,6
To tyle na "dzień dobry" jeszcze raz wszystkich serdecznie witam i wielki szacun dla Was.
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Joannap »

Witam Was serdecznie PONOWNIE :D Z NIE MAŁA RADOŚCIĄ :D
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
Anka
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 15:59

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Anka »

Chyba pownnam się przedstawić... :)
Zajmuję się Babcią chorą na Alzheimera, na starym forum pisalismy razem z mężem ze wspólnego nicka thelon.
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Joannap »

cześć Aniu - nareszcie ... :D Odezwałaś się
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
Anka
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 15:59

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Anka »

Joannap pisze:cześć Aniu - nareszcie ... :D Odezwałaś się
Przecież obiecałam, że się odezwę :).
Pododawałam parę informacji prawnych, bo właśnie jestem w miarę na bieżąco. Net dalej mi zrywa, ale postaram się pisać więcej.
migotka
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 20:54

Re: Przedstaw się ...

Post autor: migotka »

Dobrze, Rafale :D więc jeszcze raz: mam na imię Małgorzata, pochodzę z Poznania, mam 43 lata, na Alzheimera choruje moja Mama. Cieszę się, że jesteście. Wchodziłam czasem na "stare" forum, ale jakoś nie mogłam się zdobyć na pisanie, zawsze zaczynałam ryczeć. Może dlatego dzisiaj wychodzi mi tak sucho w każdym tego słowa znaczeniu ;) I chyba jeszcze nie jestem w stanie opisać swojej/Mamy historii; może kiedyś, później...
Gdyby ze "starej" strony udało się odzyskać wątek "czasem bywa strasznie... śmiesznie" - było by fajnie - zawsze mi te historyjki pomagały nabrać dystansu.
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Joannap »

o rajku zapomnieliśmy o tym wątku .... Migotka
Będzie z czasem wszystko tylko chwilka ...
Wątek tez będzie - strasznie i śmiesznie choć i w innych są fikuśne wpisy ... Fajowo że Zaczęłaś pisać - ha zawsze "pierwszy raz jest najtrudniejszy :D :lol: (ha, bez skojarzeń ....
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
rafal
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 01:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedstaw się ...

Post autor: rafal »

Wątek Czasem bywa strasznie... śmiesznie... jest od wczoraj w Pogaduszki - niekoniecznie o AD http://www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/ ... p?f=7&t=22
Awatar użytkownika
Jolanda
Posty: 25
Rejestracja: środa 28 gru 2011, 09:06

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Jolanda »

Bardzo się cieszę, że Was nareszcie znalazłam!
Witam wszystkich użytkowników forum. Mam na imię Jolanta i - podobnie jak wielu z nas - korzystałam wcześniej z naszego forum, zdobywając nieocenioną wiedzę na temat choroby mojej matki. Dziękuję też Tomkowi za link do bloga Joanny. Przeczytałam już część, jest dla mnie źródłem informacji, bo podobnie jak Joanna opiekuję się matką. Odnajduję tam wiele tematów, o których sama nieustannie myślę. Jeszcze raz dziękuję, wcześniej nie mogłam znaleśc tego ważnego tekstu. Pozdrawam serdecznie, czuję się jabym odzyskała przyjaciół. :) Jolanta
ODPOWIEDZ