Przedstaw się ...

Informacje o nas samych, dobrych duszach tego Forum.
Przedstaw się, powiedz nam o sobie w kilku słowach.
joannal
Posty: 37
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:12

Re: Przedstaw się ...

Post autor: joannal »

Aszka pisze:Niestety Tata nie potrafi się już podpisać. Z logicznym mówieniem, też jest problem :/ Więc raczej będzie lipa.
Witaj, szukaj notariusza, który uzna za podpis odcisk palca Taty. To dopuszczalne i możliwe. Pozdrawiam.
wojtek.b
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 09 sie 2016, 13:37

Re: Przedstaw się ...

Post autor: wojtek.b »

Dzień dobry,
Mam na imię Wojtek. Choruje moja Mama (73 lata). Na razie czytam posty i zbieram informacje o chorobie i opiece.
Pozdrawiam
elegirl
Posty: 1
Rejestracja: piątek 19 sie 2016, 15:03

Re: Przedstaw się ...

Post autor: elegirl »

Witajcie, mam 37 lat, mieszkam razem z Tatą (80 lat) oraz Mamą (78 lat), która to właśnie wymaga szczególnej opieki ze względu na kłopoty z pamięcią. Mam dwójkę rodzeństwa, którzy pomagają w miarę możliwości, ale nie mieszkają z nami, więc to Tata i ja głównie odczuwamy problemy związane z chorobą Mamy. Mam nadzieję, że dzięki Wam będzie mi łatwiej zapewnić im obojgu odpowiednią opiekę. Nie jest łatwo, ale przecież to wiecie... Pozdrawiam!
joannal
Posty: 37
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:12

Re: Przedstaw się ...

Post autor: joannal »

Witaj elegirl. Przeoranie forum wzdłuż i wszerz na pewno pozwoli Ci wyłapać kilka ciekawych informacji, które pomogą Wam w opiece nad Mamą. Dziel się swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi stanu Mamy, to może ktoś skorzysta z Twojego doświadczenia, czyli klasyczna "wymiana jeńców". Trzymaj się.
kasia72w
Posty: 5
Rejestracja: piątek 23 wrz 2016, 21:22

Re: Przedstaw się ...

Post autor: kasia72w »

Witajcie. Mam na imię Katarzyna.
Mój tata choruje na zespół otępienny i opiekuje się nim głównie moja mama, która już nie daje rady psychicznie z powodu zachowań psychopatologicznych taty. Nie wiem jak jej pomóc. Mam nadzieję że znajdę tutaj wsparcie i pomoc dla mamy.
thelon
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 01 gru 2011, 20:29

Re: Przedstaw się ...

Post autor: thelon »

Witaj Kasiu.

Czasami jedyne co można zrobić przy takich zachowaniach to podać leki (niestety niektóre bardziej jeszcze otępiają).

Jak będziesz czegoś potrzebować, to pisz na forum czy na priv. Tutaj wszyscy przechodzili i przechodzą przez opiekę w różnych stadiach tej choroby.

Pozdrawiam

Thelon
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Przedstaw się ...

Post autor: wigi »

Thelon, Kasia72w już napisała na forum o swoich problemach
http://www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/ ... ?f=5&t=603" target="newWin
peg
Posty: 3
Rejestracja: piątek 21 paź 2016, 14:20

Re: Przedstaw się ...

Post autor: peg »

Witajcie.
Mikisia
Posty: 1
Rejestracja: sobota 05 lis 2016, 21:52

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Mikisia »

Witajcie
Mam na imię Sylwia i od paru dni przeglądam to forum.
Mieszkam z babcia która ma 84lata i najprawdopodobniej tez dotknęła ją ta okropna choroba. a początku zaczynało się niewinnie. Teraz jest już niestety gorzej bo babcia oskarża wszystkich o kradzieże. Neurolog przepisał nam jakieś leki ale mało widac po nich poprawę; (
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Przedstaw się ...

Post autor: wigi »

Witaj, Sylwia.
Czy Babcia miała robiona pelną diagnostykę? Komplet badań, badanie TK głowy (albo rezonan magnetyczny), testy?
Jakie leki przepisał neurolog?
ODPOWIEDZ