dostęp do najnowszych tematów

Wszelkiego rodzaju pomysły dotyczące wyglądu, zawartości jak i modyfikacji forum. Inwencja mile widziana!
Krzysztof
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 12:26

dostęp do najnowszych tematów

Post autor: Krzysztof »

Czy jest możliwość abyśmy otwierając stronę naszego forum trafili od razu na najnowsze tematy i posty ?
Przykład forum genealogiczne gdzie najnowsze tematy są podzielone na "ostatnie z ogółu czyli oprócz tłumaczeń" i "ostatnie z najbardziej obleganego działu czyli właśnie działu tłumaczeń" , jest w tych dwóch grupach po dziesięć nowych tematów i każdy ostatnio napisany wyrzuca z grupy tego napisanego najwcześniej.
Od częstotliwości nowych wpisów zależy jak długo nasz post w tych dwóch grupach pozostanie widoczny po otwarciu strony.
To nie muszą być aż dwie grupy nowych tematów po kilka w grupie ale np. jedna składająca się z kilku najnowszych tematów które spadałyby z chwilą nadejścia nowego.

W aktualnym układzie jeśli ktoś napisze posta w jakimś dziale, a chwile później ktoś inny rozpocznie nowy temat w tym samym dziale lub napisze posta w innym poddziale to i tak widać tylko ostatni napisany post. Więc za każdym wejściem na forum trzeba otwierać wszystkie działy po kolei i przeglądać co się wydarzyło.
Jeśli ktoś chce poczytać to co najbardziej go interesuje to wówczas szuka wewnątrz forum, a wszystkie nowości ma "podane na tacy" po otwarciu strony.
To przez moje przyzwyczajenie z innych forumowych stron, jednak proszę o sprawdzenie jakby to wyglądało i czy taką innowację da się u nas wprowadzić. Może będzie bardziej lepiej i nowocześniej :mrgreen:
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: dostęp do najnowszych tematów

Post autor: wigi »

Krzysztof, na głównej stronie forum, u góry jest przycisk "Aktywne tematy". Jeśli się na niego przyciśnie wyskakuje lista najnowszych tematów. Nie ma więc potrzeby zaglądania do każdego działu po kolei. Nie ma nawet potrzeby logowania się za każdym razem, gdy się chce poczytać nowe posty.
Jak się zalogujesz, to na głównej stronie forum jest jeszcze np przycisk "Nowe posty" i kilka innych.
Osobiście myślę, że to rozwiązanie na razie w zupełności wystarcza. Póki co, nasze forum nie jest aż tak bardzo oblegane, by tworzyć teraz coś nowego.
Danusia
Posty: 4
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 18:49

Re: dostęp do najnowszych tematów

Post autor: Danusia »

wigi pisze:Krzysztof, na głównej stronie forum, u góry jest przycisk "Aktywne tematy". Jeśli się na niego przyciśnie wyskakuje lista najnowszych tematów. Nie ma więc potrzeby zaglądania do każdego działu po kolei. Nie ma nawet potrzeby logowania się za każdym razem, gdy się chce poczytać nowe posty.
Jak się zalogujesz, to na głównej stronie forum jest jeszcze np przycisk "Nowe posty" i kilka innych.
Osobiście myślę, że to rozwiązanie na razie w zupełności wystarcza. Póki co, nasze forum nie jest aż tak bardzo oblegane, by tworzyć teraz coś nowego.
Ja tu jestem zupełnie nowa i pewnie nie raz o tym pisaliście ale nie mogę znaleźć.
Czy jest opcja-powiadomienie o odpowiedzi na mój post?
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: dostęp do najnowszych tematów

Post autor: wigi »

Jest taka opcja. Musisz otworzyć temat, w którym napisałaś post. Na samym dole jest opcja "Obserwuj temat". Musisz na tę opcję kliknąć. Wtedy będziesz otrzymywała powiadomienie na majla, jak ktoś napisze nowy post w tym temacie.
ODPOWIEDZ