indeks?

Wszelkiego rodzaju pomysły dotyczące wyglądu, zawartości jak i modyfikacji forum. Inwencja mile widziana!
migotka
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 20:54

indeks?

Post autor: migotka »

Nie wiem, jak to zatytułować i prawdę mówiąc, jak opisać, o co mi chodzi, więc proszę o cierpliwość ;)
Mówiąc najkrócej: wszystko jest wszędzie, tzn. w wielu wątkach np."pogaduszkowych" czy naszych historiach są b. cenne informacje dot. np. opieki albo ważne linki, np. u Tomka jest ich mnóstwo i do tego (moje dzisiejsze odkrycie) Tomek ma pod kreską w swoich postach b.ważny link. Gdzieś też był link do Via Medica i za Chiny Ludowe nie mogę go teraz znaleźć.
Mam więc propozycję-prośbę: czy dałoby się wrzucić te wszystkie linki do jednego wątku na głównej stronie, żeby nie trzeba było szukać po całym naszym świecie? I jeszcze bardzo ważna rzecz - żeby najlepiej przed linkiem był podany hasłowo jego temat. Wówczas można by je ustawić alfabetycznie wg zagadnień. Są też ogólne lub wielotematyczne; te można dać na początku pod hasłem właśnie "ogólne".
Druga propozycja: często dzielimy się naszym doświaczeniem z jakiś elementów opieki albo radzimy innym, co mogą zrobić w jakiejś tam sytuacji. I tak np. w wątku o chorych leżących jest o odleżynach, ale i o higienie jamy ustnej. Ergo: żeby nie mnożyć watków - czy można by stworzyć coś w rodzaju indeksu rzeczowego, gdzie na jakiś temat coś ktoś napisał?
I na koniec wytłumaczenie: z zawodu (i zamiłowania) jestem bibliotekarką i mam fioła na punkcie tzw. aparatu naukowego :lol:
Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło :)
rafal
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 01:14
Lokalizacja: Poznań

Re: indeks?

Post autor: rafal »

Migotka na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości jest odpowiedź :D wyszukiwarka u góry po prawej stronie, okienko lub wyszukiwanie zaawansowane
nie bójmy się z niej korzystać

Via Medica
wynik wyszukiwania:
http://www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/ ... =ViaMedica" target="newWin

Chcesz znaleźć informację o np. higienie jamy ustnej
można użyć gwiazdki (*) jako zamiennika dowolnego ciągu znaków:

czyli zapytanie wygląda np. tak: ustn*

wynik wyszukiwania:
http://www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/ ... words=ustn*" target="newWin

Forum podzielone jest na tematy, pod którymi powinny się znaleźć odpowiednio informacje, tworzenie indeksu jest chyba zbędne, byłoby też kłopotliwe.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: indeks?

Post autor: Tomek »

W planach jest jeszcze strona z takim indeksem ale przez najbliższe miesiące problemem jest brak czasu...
Za to rozwiązanie, które podaje Rafał jest bardzo dobre.
Sam wielokrotnie z tego korzystam.

Jeszcze ogólnie a propos wyszukiwania informacji. W google zawsze można podawać hasła do wyszukiwania a następnie fragment domeny lub cały adres strony poprzedzony 'site:'.

Przykład: choroba alzheimera site:viamedica.pl
migotka
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 20:54

Re: indeks?

Post autor: migotka »

Panowie, no oczywiście macie rację: po prostu nie zauważyłam wyszukiwarki :oops: W takim układzie rzeczywiście indeks nie jest potrzebny.
Ale co do linków - a jak bym nie pamiętała tytułu periodyku? Może jednak warto wrzucić je wszystkie do "Warto przeczytać" i tam też podpiąć "Przeczytać można - wiedzieć trzeba". Albo oba te wątki jakoś "ożenić" :lol: I jeszcze wrzuciłabym tam "Książki" i "Adresy czasopism naukowych", które teraz siedzą w "Pogaduszkach".
Taka babska logika :D
Pozdrawiam słonecznie
rafal
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 01:14
Lokalizacja: Poznań

Re: indeks?

Post autor: rafal »

Pomyślimy, tak żeby nie mnożyć bytów ponad potrzebę ;)
ODPOWIEDZ