stowarzyszenia , fundacje, gabinety specjalistów

Wszelkiego rodzaju pomysły dotyczące wyglądu, zawartości jak i modyfikacji forum. Inwencja mile widziana!
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

stowarzyszenia , fundacje, gabinety specjalistów

Post autor: Joannap »

Witam serdecznie Wszystkich
Jak Wiecie -kopia zapasowa istnieje i (w miarę możliwości ) odzyskamy całą praktyczną wiedzę z poprzedniego forum. Lecz do tego czasu można już kilka info wprowadzić .
Nie wiem co Sądzicie o : informacji " Stowarzyszenia, Fundacje na rzecz Alzh. "oraz info o gabinetach lekarskich
Na poprzednim forum mieliśmy stworzony oddzielny temat dotyczący tych informacji . Może warto stworzyć i tu coś takiego tylko na trochę innych zasadach np,: pod ogólnym tematem :
Stowarzyszenia i Fundacje - wprowadzone byłby najnowsze info o tych organizacjach na terenie Polski, gdy dana organizacja DYSPONUJE STRONĄ internetową to oczywiście adres jest potrzebny ... ( tylko osoby , które kiedykolwiek korzystały z ich pomocy napisałyby kilka słów o danej organizacji - po co? - a no żeby każdy inny wiedział czy uzyska pomoc w tych miejscach .
Nie chodzi o to by robić reklamę czy anty reklamę danemu miejscu - tylko o to że Opiekunowie mają naprawdę ograniczony czas a tych organizacji jest naprawdę mało na terenie Polski .... Pamiętam gdy ja szukałam podstawowych info i jak "waliłam głową w ścianę .."

temat :gabinety lekarskie, (specjaliści) domy opieki, opieka domowa etc., tu chyba jednak nie uda się wprowadzić poszczególnych gabinetów typu : Przychodnia dla Alz., czy innego rodzaju otępienia, geriatrzy etc. - bo zwyczajnie miejsca może zabraknąć - ale ten problem można rozwiązać w inny sposób - wprowadzając wyjaśnienie jak szukać tych informacji w internecie .

O domach opieki - to bardzo trudna sytuacja dla każdego kto musi szukać pomocy w takich miejscach - i właśnie ze względu na różne życiowe powody trzeba ułatwić życie każdej z tych osób więc moja propozycja : pod ogólnym tematem domy opieki - Ci z Nas którzy mieli jakiś kontakt z taką placówką powinni (to moja osobista prośba) wpisać swoje zdanie o danym miejscu (i tu również trzeba pamiętać o to by nie robić reklamę czy anty reklamę danemu miejscu -)>Takie info bardzo pomaga i troszeczkę uspokaja ..., bo każdy kto zaczyna załatwiać miejsce przeżywa tę sytuację bardzo głęboko - więc proszę o odrobinę wyrozumiałości dla każdej z tych osób .....

temat :opieka dodatkowa czyli po prostu opiekunki płatne - jest na szczęście coraz więcej takich miejsc "zrzeszających" opiekunki (wykwalifikowane ) - to następna bardzo cenna informacja - bo nawet gdy Opiekun -Rodzina chorego zajmuje się 24 godz. na dobę - to i tak trzeba pamiętać że jesteśmy tylko ludźmi !!!!!! (Opiekunowie nagminnie o tym "zapominają" )
te informacje powinny być również na zasadzie - gdy Ktoś ma jakieś info gdzie uzyskać taką pomoc ,proszę aby o tym napisał ... - (tylko temat finansów proszę zostawić w świętym spokoju - dlaczego? - w każdym rejonie \Polski są inne stawki godzinowe i w praktyce to radykalnie się różni ) - tu można zamiast opisywać konkretnie : użyć zdania typu: opłaty za usługę mieszczą się w granicach rozsądku (najniższa pensja wystarcza), lub opłata jest wysoka lecz usługa świadczona jest tego warta
Temat powinien zacząć się od opisu w jaki sposób - znaczy - na co zwrócić uwagę gdy szuka się pomocy - opiekunki dla np.Alzh .
Wiem na 100% że można "wynająć" kogoś do pomocy na godziny czyli np. na 3 godziny dziennie lecz również na cały dzień czy noc ..
Ja osobiście znam kilka adresów z terenu W-wy i Krakowa (o ile dobrze pamiętam miasto) można byłoby poprosić kogoś z takiej firmy aby nam przybliżył temat : tzn : w jaki sposób praktycznie - szuka się "dobrej opiekunki " jaka jest ogólnie procedura etc.,

Napiszcie proszę co o tym Sądzicie ( proszę nie tylko Administratora lecz również Każdego z Was )
Ja ze swojej strony mogę pomóc przy zebraniu takich informacji - wiem że to wymaga czasu bo tak jak w moim przypadku - nim umieszczę takie info dzwonię do danego miejsca i "na żywo"potwierdzam czy dana organizacja istnieje i czy np.: można do nich udać się osobiście ..
To wymaga czasu i na 100% nie zrobię tego "na wczoraj" lecz doskonale |wszyscy zdajemy sobie sprawę z wagi tych informacji ... Nim użytkownik forum czy ktoś kto jako "gość"odwiedza forum zaczyna szukać przede wszystkim takich informacji dopiero po jakimś czasie odważy się z Nami porozmawiać .

Ach i jeszcze jedna prośba - jak "Starzy Użytkownicy" pamiętają z poprzedniego forum - sama osobiście kilka osób objechałam - lecz nie dlatego zrobiłam to że jestem kłótliwym stworzeniem - tylko dlatego że czytając wpisy danej osoby po prostu "widziałam " różne sytuacje i nerwy mi odmawiały posłuszeństwa ....
Teraz mam dystans do takich sytuacji
Moja prośba do Wszystkich - Jeśli ktoś Was zdenerwuje swoją uwaga , sposobem opisania sytuacji - zamiast złościć się trzeba dać sobie na "wstrzymanie "
Piszę o tym nie dlatego że mądrala ze mnie - tylko chodzi o to że gdy człowiek jest zmęczony nie śpi kolejną dobę ... inaczej reaguje na takie sytuacje. Postarajmy się być człowiekiem i po ludzku okażmy sobie odrobinę zrozumienia i szacunku - bo opieka nad śmiertelnie chorymi ludźmi to nie przelewki - to EGZAMIN Z BYCIA CZŁOWIEKIEM
pozdrawiam Asia
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
ODPOWIEDZ