Jak leczy się chorobę Alzheimera? - NIH

Publikacje naukowe – artykuły w czasopismach naukowych, książki, opisujące badania naukowe dotyczące otępienia i choroby Alzheimera.

Jak leczy się chorobę Alzheimera? - NIH

Postautor: MichaelCohen1992 » wtorek 02 lut 2021, 14:18

'Choroba Alzheimera jest złożona i jest mało prawdopodobne, aby jeden lek lub inna interwencja mogła ją skutecznie leczyć. Obecnie stosowane metody leczenia skupiają się na pomaganiu pacjentom w utrzymaniu funkcji umysłowych, zarządzaniu objawami behawioralnymi i spowalnianiu objawów choroby.
Większość leków działa najlepiej w przypadku osób we wczesnym lub średnim stadium choroby Alzheimera. Na przykład, mogą one spowolnić niektóre objawy, takie jak utrata pamięci, przez pewien czas. Ważne jest, aby zrozumieć, że żaden z tych leków nie zatrzymuje samej choroby.'

Takie coś znalazłem na stronie NIH - National Institute on Aging. Jest to organizacja amerykańska. Przetłumaczyłem powyższe. Czy są jakieś nowe metody czy potencjalne możliwości wyleczenia Alzheimera w Europie? Jak wiadomo, w USA z ubezpieczeniem zdrowotnym jest bardzo drogo i przez to niewielu ma dostęp do właściwej medycyny, a Europa pod tym względem wypada nieco lepiej.
MichaelCohen1992
 
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 lut 2021, 13:58

Re: Jak leczy się chorobę Alzheimera? - NIH

Postautor: Tomek » czwartek 11 lut 2021, 11:47

Przez ostatnie lata nic się nie zmieniło...
Tomek
 
Posty: 798
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09


Wróć do Badania naukowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron