Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Kącik byłych opiekunów
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: Joannap »

Zakładam ten temat po to by Ci z Was, którzy będą chcieli skorzystać z pomocy terapeuty mogli szybciej coś dla siebie znaleźć ...
Sama doskonale wiem, że znalezienie odpowiedniej osoby-terapeuty jest niezwykle trudne ...Dlatego proponuję w tym temacie zamieszczać adresy, kontakty psychologów, terapeutów którzy potrafią skutecznie pomóc ...
Osoby po takiej traumie zwykle mają w ogóle kłopot z rozmowami ... mówieniem na głos o tym co czują , czuły etc. ,
Często niż częściej zdarza się tak, że gdy już ktoś odważy się szukać fachowca zwykle trafia nie tam gdzie trzeba ... i znów pod wpływem nieodpowiedniego potraktowania - cofa się o lata świetlne do tyłu .

Każdy z Nas zasługuje na spokojny żywot ... dlatego pomyślałam o tym temacie ...
Doświadczenie opiekuna trzeba po prostu przegadać ...
Wiem, że najprościej jest wziąć "rozweselające tabletki" - lecz to jest tylko odsuwanie tematu na półkę ...
Z tych właśnie powodów - ustalam gdzie i do kogo najlepiej iść jestem w trakcie ustalania przydatnych adresów, więc proszę Tych z Was którzy mają dobredoświadczenia i mogą coś polecić o zostawianie potrzebnych info. (oczywiście dotyczy to terenu całego kraju)

Pierwszy adres który mogę polecić to oczywiście :
Centrum Praw Kobiet w Warszawie - organizacja ma swoje oddziały w kilku miastach
pomoc jest bezpłatna ... są terapie indywidualne i grupowe ( wybór należy do Zainteresowanego)


Z czasem oczywiście będę dodawać informacje o takich miejscach.
Gdy będę mieć konkretne info o powstałych "punktach" pomocy dla Byłych Opiekunów - oczywiście będę uzupełniać ...

Myślę, że takie informacje są ważne - bo nie każdy terapeuta po prostu nadaje się do tematu - doświadczenia Opiekuna...
Pozdrawiam cieplutko Wszystkich ;)

Zapomniałam rano napisać że Stowarzyszenia + Grupy Wsparcia to też dobre miejsce na szukanie pomocy

Podaje link do strony CPK - tu są adresy oddziałów : http://www.cpk.org.pl/index.php?option= ... &Itemid=11
Ostatnio zmieniony poniedziałek 10 gru 2012, 18:20 przez Joannap, łącznie zmieniany 3 razy.
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
Awatar użytkownika
wirginia
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 10:46

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: wirginia »

Zazdroszczę wszystkim, którzy mieszkają w większych miastach - osoby z małych miejscowości mają zawsze pod górkę czy są jeszcze opiekunami i potrzebują pomocy dla swojego chorego czy już byłymi i potrzebują jej dla siebie... Prawdę mówiąc czasami ja się zastanawiam co będzie ze mną kiedy moja Mama odejdzie - już w tej chwili pusto się zrobiło koło mnie, nawet osoba, którą uważałam za przyjaciółkę od lat, odsunęła się kiedy poznała atrakcyjniejsze towarzysko osoby. No, ale to los większości opiekunów...
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: Joannap »

Wirginia
Witam serdecznie ;)
Na to niestety wpływu nie mam (różnica między miastami i miasteczkami ...) ale mam wpływ na przepływ info.. i z tego korzystam .
Nasze forum przez różne perypetie istnieje od kilku lat ... a od chwili gdy Mamy własny adres nie było (czytając forum) żadnych większych kłopotów.- więc stało się źródłem informacji nie tylko o Alzheimerze ...
Wirginia - wiem że forum nie zastąpi normalnej ludzkiej rozmowy twarzą w twarz ... - nie raz wystarczy pomilczeć lecz z drugą osobą . Obecność kogoś jest tu bardzo cenna ... Lecz takich osób jest naprawdę garstka wśród znajomych - zwykle taką pomoc można szybciej otrzymać od zupełnie obcej osoby ( w moim przypadku tak właśnie stało się - dzięki tamtej rozmowie zaczęłam walczyć o siebie ...)

Lecz w chwilach zwątpienia ... po prostu trzeba tu wejść i napisać do kogoś z forum ....
Ja podaję swój adres joannapajka08@wp.pl" target="newWin
Odpisuję zawsze na e-mail ... , teraz niestety mam trochę ograniczony czas ale mam nadzieję że jeśli odpowiedz nadejdzie z jednodniowym poślizgiem nikt nie będzie urażony ..
Nie jestem psychologiem ani tym bardziej terapeuta lecz sama wiem po sobie - brak kogoś z kim można byłoby po prostu tak po ludzku porozmawiać nie raz jest tragiczne w skutkach ... Wiem o tym za dobrze .

Nasi znajomi którzy byli przed Alzh. zwykle zostawiają Nas - bo po prostu boją się ..., Niestety .... unikają Nas a późnij znikają bezpowrotnie ...
Dlatego ja na samym wstępie "po" nie potrafiłam z innymi rozmawiać - bo '.. od czego w ogóle zacząć taką rozmowę ..." poza tym Opiekunowie i Byli Opiekunowie .... WIDZĄ , CZUJĄ WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁY WYJADACZ CHLEBA - My wyłapujemy wszelkie oznaki głupoty , ignoranctwa ... etc. dlatego Uciekamy od Świata Zewnętrznego - bo dla Nas to jest nie do przyjęcia ... taka właśnie rzeczywistość ..


Wiem że piszę o oczywistych sprawach ale ... ;)
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
Awatar użytkownika
wirginia
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 10:46

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: wirginia »

U mnie problem z "przyjaciółką" polega na tym, że stało się to w ostatnim czasie - moja Mama choruje już ponad 23 lata, a z M. byłam blisko ostatnie kilkanaście, tak więc to nie jest typowa "ucieczka" przed alzheimerem. Jest mi przez to tym bardziej przykro. Dochodzę do wniosku, że nie warto dawać siebie innym, jak to mówią: KTO MA MIĘKKIE SERCE TEN MUSI MIEĆ TWARDĄ D..Ę. Poczciwa Wirginia zawsze na zawołanie, zawsze chętna do pomocy, pocieszania... ech szkoda gadać. No frajerka wg współczesnych osądów i tyle. :|
Oj, chyba off topic mi się zrobił...
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: Joannap »

Frajerzy - ci co Ciebie zostawili ... a nie na odwrót ... :)
Teraz Zrób coś dla Siebie Samej - i zachowuj margines bezpieczeństwa - oddawanie duszy zawsze kończy się upadkiem a późnij tyłek boli ... oj boli ... :lol: (śmieje się bo to lekka przenośnia )
Ale na poważnie - trzeba mieć kawałek serca tylko - tylko dla siebie ... bo teraz taki Świat - ze zjadają żywcem i jeszcze mało a gdy człowiek zaczyna nosem się podpierać to jeszcze ... dla jaj ...
Serce i duszę jak Oddasz to co dla Ciebie zostanie ?
O duszyczkę trzeba dbać ... bo jest tylko jedna na człowieka - jak się ją zgubi ... zostanie tylko serce . Serce bez duszy nie może żyć ... po takim brzdęknięciu o ziemię ...trzeba otrzepać się .. no cóż jak zniknęła .. to trudno ... przykro ale trudno .... chwilkę postać i iść dalej ...
Dalej - to cała masa ludzi, zdarzeń , nowych fajniejszych doświadczeń ...
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
Awatar użytkownika
wirginia
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 10:46

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: wirginia »

Wiem już o tym Joasiu, wiem... Uczę się zdrowego egoizmu, trochę poobijana jestem wskutek tej nowej umiejętności, ale daję radę. Nie chcę stracić wiary w ludzi, jakkolwiek górnolotnie to brzmi, nie potrafię przejść obojętnie wobec potrzebującego chociaż drobiazgu z mojej strony i zawsze, jeśli tylko mogę, pomagam. Bardziej chodzi mi o to, że osoba, którą uważałam za kogoś bliskiego i sprawdzonego okazała się taka a nie inna... No i potrzebuję bliskich, nie umiem żyć tak całkiem w pojedynkę bez prawdziwego przyjaciela, a wychodzi na to, że muszę... Co do robienia czegoś dla siebie to jak najbardziej mam swoje pasje, tylko moje - m.in. rowerowe szaleństwo na drogach, mała siłownia w domu, miłość do książek do tego nie potrzebuję towarzystwa, ale pewne sprawy trzeba przegadać w realu, a to już jest poza moim zasięgiem póki co.
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: Joannap »

nie umiem żyć tak całkiem w pojedynkę bez prawdziwego przyjaciela, a wychodzi na to, że muszę...
Tej umiejętności nikt nie ma ... nawet ten co mówi głośno - mi inni na plaster do...
Tylko żeby inni przestali krzywdzić i ranić do żywego trzeba najpierw "zaprzyjaźnić się" ze sobą ... a to nie jest tak oczywiste jakby się wydawało ...
Ja do niedawna : miałam swoje pasje (mam do tej pory ) ale wystarczyło rzucenie odpowiedniego hasła ... i rzucałam wszystko - nieważne było co w danym momencie robiłam i jak ważne było dla mnie ... Ważne było to że ktoś zapukał .. i potrzeba ....

Zaprzyjaźniłam się ze sobą ... i dzięki temu, teraz wygląda to tak - dobrze ...lecz wtedy gdy mam coś na głowie nie rzucam wszystkiego bo komuś leci cegła w drewnianym kościele i trzeba ją złapać ...tylko uprzedzam ok... ale za ... czas bo jestem zajęta ...
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: Joannap »

Widzę że fajnie tu się robi .... na wesoło więc wklejam wierszyk...na dobry początek dnia
"Pobudka! 100 całusów z rana
+ 2 do śniadania
+ 2 na potem
i 2 z powrotem,
to wszystko razy 2
na miły początek dnia."
Obudź się, dzień już nastał i jeszcze w łóżku Cię zastał,
wstawaj, słońce już wstało, Tobie snu nadal mało.
Wstań juz mój kochany, nie bądź już zaspany,
jak wstaniesz buziaka dostaniesz od swojego kociaka.
Jeśli wstaniesz w tej chwili kociak dzień Ci umili,
a wieczorem do Twego łóżka przyjdzie
jako dobra wróżka..


ha to tak na początek dnia jak człowiek wstaje i nie ma powodów do uśmiechu... ja ratuję się ogromniastym kubkiem gorącej czekolady - zapach .. ech dusza sama ucieka z ziemi ... i fruwa ... rozkoszując się chwilką
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
Awatar użytkownika
wirginia
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 10:46

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: wirginia »

Tak sobie myślę, że Moderator chyba powinien część postów przenieść do działu Pogaduszki bo ciut nam się od głównego tematu odeszło ;)
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Gdzie szukać fachowej pomocy (Byli Opiekunowie )

Post autor: Joannap »

A no , ale to Święta ... poza tym tu też troszkę humoru potrzeba .. tak żeby nie było ...
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
ODPOWIEDZ