Moja mama umarła w domu opieki.

Kącik byłych opiekunów
Kama
Posty: 70
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 22:03

Re: Moja mama umarła w domu opieki.

Post autor: Kama »

Tomku, dzieci mają świadomość tego że potrzebuję pomocy ale unikają kontaktów, nie dzwonią a jak któryś się pojawi to z całą rodziną i małymi dziećmi w gościnę. Poprosiłam o pomoc ale dość długo czekam już na odpowiedź i obawiam się że nie będzie jej. Tak już jest że jak jesteśmy młodzi to przyjmujemy rodzinę i gościmy latami a jak w rodzinie poważna choroba to wszyscy znikają widzę to również wśród znajomych , młodzi nie mają czasu i chęci pomocy a rodzice nie chcą korzystać z wymuszonej łaski.
magda0
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2017, 09:49

Re: Moja mama umarła w domu opieki.

Post autor: magda0 »

Nina2, teraz dopiero przeczytałam twój list napisany już dawno temu i dziękuję. Dał mi spojrzeć na różne sprawy z innej perspektywy. magda
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: Moja mama umarła w domu opieki.

Post autor: tanganika »

Moja Mama zmarla w Dzien Matki. W domu. Wsrod ludzi. Odeszla szybko i cicho, tak jak chcialby kazdy z nas. A ja opiekunka corka zostalam sama. Samotna az serce boli. Mama do konca uczeszczala do dzienego domu opieki. Po wakacjach miala wrocic do osrdka ktory prowadzilo stow Helper.. Pozdrawiam wszystkich opiekunow.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Moja mama umarła w domu opieki.

Post autor: wigi »

Tanganika, przyjmij wyrazy współczucia.
Nie jest łatwo przenieść się ze świata opiekuna osoby chorej na Alzheimera do świata ludzi "normalnych". To wymaga czasu. Nieraz trwa to 2 - 3 lata...
basiaz
Posty: 101
Rejestracja: środa 14 sie 2013, 21:19

Re: Moja mama umarła w domu opieki.

Post autor: basiaz »

Tanganika, łączę się z Tobą w bólu i żałobie. Moja mam umarła 2 i pól roku temu. Ostatnio często mi się śni.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Moja mama umarła w domu opieki.

Post autor: Tomek »

Współczuję Basiu (tanganika).
Bardzo symboliczna data śmierci. Jej dzień kiedy w końcu przestała się męczyć i spokojnie odeszła odpocząć.
Będzie ciężko ale spróbuj odzyskać kontakt z ludźmi. Nawet jeśli są tacy, z którymi dawno nie rozmawiałaś.
Wiele lat tutaj z nami byłaś i zawsze możesz do nas na forum pisać.
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: Moja mama umarła w domu opieki.

Post autor: tanganika »

Dziękuję Wigi, Basiu i Tomku za te słowa. Na pewno będę się odzywać na forum i tak jak dotychczas, czytać historie opiekunów. Nawiązała ze mną kontakt Natalia, młoda kobieta z mojej miejscowości, która sama opiekuje się mamą chorą na Alz. O ile pozwoli mi czas i zdrowie, obiecałam Jej pomoc. Pozdrawiam serdecznie :)
basiaz
Posty: 101
Rejestracja: środa 14 sie 2013, 21:19

Re: Moja mama umarła w domu opieki.

Post autor: basiaz »

Tanganiko, bardzo dobrze, że będziesz mogła się podzielić swoimi doświadczeniami z młodą opiekunką chorej na Alzheimera. Opiekunowie, którzy rozpoczynają opieką nad chorymi na Alzheimera są przerażeni i zdezorientowani i wszelka pomoc jest im potrzebna, Powodzenia.
ODPOWIEDZ