Gdzie kupic leki ?

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
Stach
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 10 maja 2012, 08:32

Gdzie kupic leki ?

Post autor: Stach »

Witam,
mój staż opiekuna osoby chorej - ojca, nie jest imponujący. Trwa od lutego tego roku, ale jeszcze nie dojrzałem do tego, żeby dzielić się przemyśleniami, nie potrafie wyłączyć emocji jak radzi lekarz. Mam nadzieję, że niedługo jednak mi sie to uda, bo w przeciwnym razie, nie wiem, czy sobie poradzę.
Ale nie o tym chciałem. Sześć, siedem stów za lekarstwa na dwa miesiące, to były rachunki do przełknięcia, ale kiedy niedawno doszedł lek Ebixa, zrobiło się 1200 zł. a to już jest dość bolesne, dlatego chciałem zapytać czy możecie podpowiedzieć, gdzie można zaopatrzyć się w lekarstwa w bardziej rozsądnym przedziale cenowym ? Dzięki, pozdrawiam Stach
ewa
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:07

Re: Gdzie kupic leki ?

Post autor: ewa »

Witam. Nie wiem gdzie można kupić leki w niższej cenie, ale wiem że często można używać zamienniki leków. W przypadku mojego Taty było tak, że brał Exelon który kosztował ok. 400 zł/miesiąc. Do czasu aż jeden lekarz przepisał mu lek o nazwie Ristidic. Moja mama na ogół obawiała się kupować zamienniki kiedy proponowano jej to w aptece. Tym razem jednak ten lekarz wytłumaczył nam, że jest to ten sam skład, to samo działanie, lecz inny producent. Okazało się że nowy lek kosztuje 40 zł/miesiąc. Bagatela - 10 x mniej. Niektórzy lekarze nie chcą przepisywać tańszych leków - " nie wiem dlaczego? :o " . Nie jestem farmaceutą ani lekarzem więc nie mogę Ci konkretnie doradzić zamiennika, ale myślę że warto spróbować się dowiedzieć. Od czasu gdy większość leków na tę chorobę skreślono z listy refundowanych, niestety ich ceny zaczęły przekraczać możliwości wielu chorych. Pozdrawiam.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Gdzie kupic leki ?

Post autor: Tomek »

Witaj. Też nie potrafię powiedzieć gdzie kupić taniej ale jeśli chodzi o zamienniki:

http://www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/ ... ?f=11&t=88

- rywastygmina - Exelon, Nimvastid, Prometax, Ristidic, Rivaldo, Rivastigmin Orion, Rivastigmin Stada, Rivastigmine Mylan, Rivastigmine Teva, Rivastigmine Teva Pharma, Rivaxon, Riveka, Signelon, Symelon,

- donepezil - Alzdone, Alzepezil, Apo-Doperil, Aricept, Cogiton 5, Cogiton 10, Cognezil, Cognezil ODT, Donecept, Donectil, Donemed, Donepex, Donepezil Bluefish, Doneprion, Donesyn, Mensapex, Pamigen, Pezilgen, Ricordo, Symepezil, Yasnal, Yasnal Q-Tab

- memantyna - Axura, Ebixa

i na wspomnianej liście leków refundowanych część zamienników też można sprawdzić.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Gdzie kupic leki ?

Post autor: wigi »

Leki zawierające donepezil i rywastygminę są lekami refundowanymi, więc ich cena jest jednakowa w każdej aptece w Polsce.
Axura i Ebixa (zawierające memantynę) póki co nie są w Polsce refundowane. Cena ich może być więc różna w każdej aptece.
Ich cenę można też sprawdzić np. tu:
http://www.doz.pl" target="newWin
Stach
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 10 maja 2012, 08:32

Re: Gdzie kupic leki ?

Post autor: Stach »

Dzięki za odpowiedzi. Mnie udalo się znaleźć aptekę tańszą, od najtańszej apteki internetowej, i to w moim mieście, co prawda w innej dzielnicy, jednak oszczedzajac na jednym leku ponad 150 zł. warto się do niej pofatygować. No coż, dzięki tym poszukiwaniom wiem, że leków na receptę nie można realizować wysyłkowo, a szkoda, jak również, że można realizować recepty w Czechach, znacznie taniej, jednak rozeznanie tego tematu jest ciągle przede mną. A może ktoś ma już takie doświadczenia i podzieli się nimi.... pozdrawiam Stach.
(Od tego wyszedłem, więc powiem tylko - Ebixa kupiona poprzednio- opakowanie 330 zl. Znalezione teraz - niecale 240 zl. )
e-de
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 16:05

Re: Gdzie kupic leki ?

Post autor: e-de »

Właśnie wróciłam od lekarza. Mam zamiennik EBIXY. Zwie się BIOMENTIN. Cena więcej jak o połowę tańsza,
Mam nadzieję, że pomogłam...


Przepraszam, że się nie odzywam - ale u mnie szał ciał. Nie wiem już jak się nazywam. Padam....Po prostu padam!
Jeżeli ktoś już pisał o tym leku - to przeproaszam jeżeli się powtarzam - ale nie miałam czasu prześledzić nowych wpisów.

Pozdrawiam wszystkich :*
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Gdzie kupic leki ?

Post autor: wigi »

Rzeczywiście lek Biomentin (memantini hydrochloridum) jest zamiennikiem Ebixy i lekiem zarejestrowanym w Polsce. Co można sprawdzić na stronach Ministerstwa Zdrowia.
To nie jest lek refundowany, więc cena w każdej aptece może być inna...
Alzek
Posty: 1
Rejestracja: piątek 23 sty 2015, 11:26

Re: Gdzie kupic leki ?

Post autor: Alzek »

Leki można także tanio kupić w hurtowni http://www.santeo.pl i odebrać w wybranej aptece.
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: Gdzie kupic leki ?

Post autor: tanganika »

Witam wszystkich ciepło. Zamiast Biomentinu kupiłam dzisiaj Cognomem 10 mg - 56 tabletek za 31 zł w aptece Sokrates (sieć), a wcześniej kupowałam inny zamiennik Nemdatine za 44 zł. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ