Jestem opiekunką

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
Kama
Posty: 70
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 22:03

Re: Jestem opiekunką

Post autor: Kama »

Wigi , to pielęgniarka środowiskowa tak powiedziała że mąż nie wymaga zabiegów pielęgniarskich bo nie ma drenów, odleżyn czy innych urazów a jak się coś będzie działo to mam zadzwonić do niej.
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Jestem opiekunką

Post autor: wigi »

Kama pisze:Wigi , to pielęgniarka środowiskowa tak powiedziała
Tak myślałam. Ale to nie ona będzie się zajmować opieką pielęgniarską długoterminową tylko pielęgniarka z Zakładu Opieki Długoterminowej. Więc jej nie słuchaj.
Ściągnij druki i idź z nimi BEZPOŚREDNIO do lekarza POZ. Niech on tę pielęgniarkę ustawi. Przepisy są JEDNOZNACZNE. Takie jest obowiązujące do tej pory Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r.
Cytat:
§ 9.
1.Świadczenia gwarantowane, o których mowa w § 6 pkt 2, obejmują:
1) świadczenia udzielane przez pielęgniarkę;
2) przygotowanie świadczeniobiorcy i jego rodziny do samoopieki i samopielęgnacji, w tym kształtowanie umiejętności w zakresie radzenia sobie z niesprawnością;
3) świadczenia pielęgnacyjne, zgodnie z procesem pielęgnowania;
4) edukację zdrowotną świadczeniobiorcy oraz członków jego rodziny;
5) pomoc w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych związanych z samodzielnym funkcjonowaniem w środowisku domowym;
6) pomoc w pozyskiwaniu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego niezbędnego do właściwej pielęgnacji i rehabilitacji
świadczeniobiorcy w domu.
2. Świadczenia gwarantowane są udzielane świadczeniobiorcy, który w ocenie skalą Barthel otrzymał 40 punktów lub mniej.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0150001658" target="newWin
ODPOWIEDZ