jak przekonać do leczenia

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
JoAnna1972
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 17:12

Re: jak przekonać do leczenia

Post autor: JoAnna1972 »

Dzień dobry ponownie po długiej przerwie. Na szybko co się zmieniło od ponad roku. Udało mi się na siłę zaciągnąć mamę do psychiatry. Międzyczasie zdarzały się jej ucieczki kilkugodzinne z domu. Oczywiście była cały czas agresja z jej strony, usilne pragnienie powrotu do domu i wieczne pretensje. W chwili obecnej bierze Cogiton 10, Memingmin 10 i na noc Respolept 1. Na szczęscie juz się miarę uspokoiła. Są oczywiście dni kiedy jest pobudzona, chce wracać do domu i ma do wszystkich pretensje. Opieka głownie spoczywa na moim ojcu i na mnie. Mój brat, pomimo tego ze mieszka kilka kroków od rodziców jest bardzo rzadkim gosciem i nie bardzo jest zainteresowany pomocą. Mam zamiar złożyć wniosek o ubezwłaśnowlnienie mamy, wyznaczenie mnie jako opiekuna prawnego oraz zgodę sądu na umieszczenie jej w DPS lub ZOL psychiatrycznym. Wiem że może być problem ze zgodą ze strony ojca, bo pomimo narzekań że jest mu ciężko nie bardzo chce się na to zgodzić. Mam w takim razie pytanie czy składając wniosek mogę to zrobić tylko ja , czy muszą na nim się podpisać również mój ojciec i mój brat?? Bardzo proszę o pomoc, bo niedługo my z ojcem sami wylądujemy w psychiatryku
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: jak przekonać do leczenia

Post autor: wigi »

Jeżeli wyłącznym powodem złożenia wniosku o ubezwłasnowolnienie do sądu jest umieszczenie Mamy w DPS lub ZOL-u psychiatrycznym to nie musisz tego robić. Zwróć się w tej sprawie do GOPS-u (GOPR-u itp.), oni wystąpią do sądu o zgodę na umieszczenie chorej w odpowiedniej placówce. To nie musi być od razu pobyt na stałe, to może też być pobyt czasowy - abyście mogli odpocząć. Na to Twój Ojciec może się prędzej zgodzić.
Możesz też się zorientować, czy w okolicy jest Dom Dziennego Pobytu dla chorych na Alzheimera (z otępieniem). To też byłoby jakieś wyjście.
ODPOWIEDZ