Kogo wybrać?

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
Roma
Posty: 22
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:16

Re: Kogo wybrać?

Post autor: Roma »

Dziękuję.
Roma
Posty: 22
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:16

Wigi

Post autor: Roma »

Jest jeden problem . Moja mama ma prawie 90 lat . Nigdy nie leżała w szpitalu . Lekarzy omija jak zło konieczne . Bierze 2 leki ( ketral wieczorem i Amlozek na nadciśnienie i to 5 mg ) . W życiu nie pójdzie na badanie TK czy na rezonans . Poproszę lekarza o skierowanie do neurologa. Może on nam pomoże . Żeby podać mamie te dwa leki muszę nieźle się gimnastykować . Dzisiaj jadę z nią do lekarza rodzinnego . Może on nakłoni mamę i przetłumaczy jej , że te leki są dla jej zdrowia i lepszego samopoczucia . o TK i rezonansie nie marzę . Lekarz nawet jej tego nie zaproponuje.
Ostatnio zmieniony czwartek 25 sty 2018, 14:43 przez Roma, łącznie zmieniany 1 raz.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Wigi

Post autor: wigi »

Roma pisze:W życiu nie pójdzie na badanie TK czy na rezonans . Poproszę lekarza o skierowanie do neurologa. Może on nam pomoże. Żeby podać mamie te dwa leki muszę nieźle się gimnastykować . Dzisiaj jadę z nią do lekarza rodzinnego . Może on nakłoni mamę i przetłumaczy jej , że te leki są dla jej zdrowia i lepszego samopoczucia . o TK i rezonansie nie marzę . Lekarz nawet jej tego nie zaproponuje.
A prześwietlenie RTG miała robione? Na pewno miała. Więc w razie czego powiesz jej, że to takie specjalne prześwietlenie.
Weź skierowanie do neurologa. Ale poszukaj dobrego. Lekarz zdecyduje o badaniach.
mamati
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 04 sty 2018, 23:47

Re: Kogo wybrać?

Post autor: mamati »

Dlaczego zrezygnowała opiekunka?

Opiekunka zrezygnowała ponieważ sie przeprowadziła, a jej mama z którą na zmianę sprawowała opiekę, nie chce dłużej chodzić do mojej mamy ze względu na jej pobudzenie. Już kilka razy zdarzyło się, że została popchnięta czy wypchnięta, nie chciała też przyjmować leków.

Dzienny dom opieki - mieszkamy w małej miejscowości, w promieniu 30 kilometrów nie ma żadnych tego typu udogodnień.

Możesz się też zastanowić nad pobytem Mamy w specjalistycznym ośrodku dla chorych na ch. Alzheimera w Ścinawie.

Chciałabym żeby mama była blisko, do Ścinawy mamy ponad 100 km, ZOL psychiatryczny też na tym etapie nie wchodzi w grę. Zastanawiamy się nad ściągnięciem opiekunki z Ukrainy, kilkoro znajomych tak właśnie zrobiło, natomiast te Panie mogą być w Polsce legalnie tylko przez pół roku, więc się zmieniają i zwykle nie wracają te same. Zastanawiam się jak taki patchwork i brak stabilności wpłynie na dzieciaki.

Dziękuję za wszelkie porady :-)
anna 1
Posty: 17
Rejestracja: środa 26 paź 2016, 19:38

Re: Kogo wybrać?

Post autor: anna 1 »

witaj,mogę doradzić co zrobić z lekami.najlepiej rozkruszyć posypać kanapkę czy ciastko.jeśli dostaniesz jakieś nowe leki od neurologa lub psychiatry możesz spytać lekarza czy jest w formie płynnej. pozdrawiam
Halinka
Posty: 45
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 19:39

Re: Kogo wybrać?

Post autor: Halinka »

Ja leki rozdrabniam w moździerzu i podaję z mlekiem na śniadanie i herbatą na kolację . Sprawdzam tylko, czy nie są gorzkie, bo takich nie połknie. Jak są gorzkie to szukam zamienników , a jak nie ma to wtedy staram się tą pojedynczą tabletkę dać na początku posiłku do połknięcia.
Próbowałam kruszyć, ale wypluwał.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Kogo wybrać?

Post autor: wigi »

Halinka, możesz spróbować podawać leki zmiażdżone na proszek w czymś słodkim np. w ptasim mleczku. Tu na forum wiele osób pisało, że tak robi.
Halinka
Posty: 45
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 19:39

Re: Kogo wybrać?

Post autor: Halinka »

Teraz Heniu ma okres, że nawet ptasie mleczko mu nie smakuje i nim pluje.
Najczęściej rozpuszczam mu w mleku dosłodzonym apetizerem i odżywką.
anna 1
Posty: 17
Rejestracja: środa 26 paź 2016, 19:38

Re: Kogo wybrać?Halinka

Post autor: anna 1 »

witaj Halinka.może Heniu nie ma apetytu po chorobie ale sprawdz czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego w jamie ustnej,pleśniawek. tabletek nie powinno się rozpuszczać w mleku.może dlatego nawet ptasie mleczko nie smakuje.u mnie się sprawdza kanapka posypana sproszkowanymi tabletkami i.próbowałam ze swoimi tab właściwie ich nie czułam.powodzenia
kerria
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2016, 20:28

Re: Kogo wybrać?

Post autor: kerria »

Podzielę się moimi doświadczeniami z podawanie leków. Najlepszym sposobem było "przemycanie" tabletek w nutelli, zrezygnowałam z rozkruszania. Podawałam również w miodzie a ostatnio w serkach"Danio" albo w jogurcie, budyniu. Nie podaję z plynami, bo tabletki są gorzkie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ