Kogo wybrać?

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
izyria
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 20:27

Re: Kogo wybrać?

Post autor: izyria »

Najważniejsze są teraz Twoje dzieci, musisz im zapewnić bezpieczeństwo. Przed nimi całe życie, które w dużej mierze jest teraz kształtowane. Mamie natomiast też trzeba zapewnić opiekę. Ty jesteś potrzebna dzieciom, więc nie możesz opiekować się mamą 24h na dobę. Tu trzeba patrzeć na dobro całej rodziny, a nie tylko jednej osoby. Jeżeli babcia będzie agresywna w stosunku do wnuków, a Ty wiecznie zajęta, to bardzo szybko odbije się to na psychice dzieci i wtedy dopiero będziesz miała wyrzuty sumienia. Dobry jest pomysł z tą opiekunką. Jeśli się nie uda to zostaje dom opieki, zawsze możesz mamę często odwiedzać. Jeśli zapewnisz mamie dobre warunki to nie ma powodu do wyrzutów sumienia.

Sama wychowywałam się w domu, w którym mieszkała osoba chora psychicznie, to wpłynęło na całe moje dorosłe życie i sama zrobiłabym wszystko, żeby swoje dzieci przed taką sytuacją uchronić.
nicoll31
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 30 lip 2017, 10:46

Re: Kogo wybrać?

Post autor: nicoll31 »

Jeśli chodzi o opiekunkę z Ukrainy to ja niestety mam przykre doświadczenie...Pani sobie zupełnie nie poradziła,mało tego- jestem pewna że rozdrażniała świadomie moją teściową. Była 2 tygodnie. Moja teściowa w totalnej rozsypce. Dużo czasu zajęło "naprawianie" jej stanu. Teraz od 2 miesięcy zajmuję się na zmianę z drugim synem teściowej. Odpukać,teraz ten stan jest zadawalający. Jeśli chodzi o dzieci,to zdecydowanie są najważniejsze. I mam takie samo zdanie co poprzedniczka,że jeśli agresja będzie nagminna to trzeba rozważyć pobyt mamy w specjalistycznym domu opieki. Jeśli będzie to dobry ośrodek to z korzyścią dla wszystkich. Gdyby sytuacja miała miejsce u mnie,a mam 8 letniego syna,to z pewnością nalegałabym na umieszczenie teściowej w takim ośrodku.. Może trochę to przykre,ale dzieci mają prawo do radosnego i beztroskiego dzieciństwa. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ