Konsekwencje upadku po udarze

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
misia328
Posty: 15
Rejestracja: środa 11 lis 2015, 14:53

Konsekwencje upadku po udarze

Post autor: misia328 »

Mój mąż doznał rozległego udaru krwotocznego 23.02 2017 . Dnia 17 03 wypadł z niezabezpieczonego łóżka . TK głowy zrobione 23.03 wykazało nieobecny przed upadkiem nowy obszar krwotoczny. Czy mogło to być następstwem upadku z wysokiego ,szpitalnego łóżka? Czy po roku od tego wydarzenia jest sens powiadomić o tym prokuraturę? Nie zrobilam tego po wypadku bo szpital zaproponował ugodę i daleko idącą pomoc, niestety, obietnica bez pokrycia. Upadek zdarzył się na skutek zaniedbania personelu pielęgniarskiego, wiadomo było,ze mąz jest nieświadomy sytuacji i stanu swego zdrowia( zdiagnozowany przed udarem zespół otępienny), jest splątany i nielogiczny. Czy taki pacjent jest w stanie zacząć poruszać się samodzielnie w 3 i pół tygodnia po udarze? I po 9 dniach pierwszej pionizacji?
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Konsekwencje upadku po udarze

Post autor: wigi »

misia328 pisze:Mój mąż doznał rozległego udaru krwotocznego 23.02 2017 . Dnia 17 03 wypadł z niezabezpieczonego łóżka . TK głowy zrobione 23.03 wykazało nieobecny przed upadkiem nowy obszar krwotoczny. Czy mogło to być następstwem upadku z wysokiego ,szpitalnego łóżka?
Jak najbardziej.
misia328 pisze: Czy po roku od tego wydarzenia jest sens powiadomić o tym prokuraturę? Nie zrobilam tego po wypadku bo szpital zaproponował ugodę i daleko idącą pomoc, niestety, obietnica bez pokrycia.
Myślę, że sens jest. Ale poszukaj dobrego prawnika/kancelarię prawną. Walka o odszkodowanie ze strony szpitala łatwa na pewno nie będzie.
ODPOWIEDZ