Moja Mama ma Alzheimera

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.

Moja Mama ma Alzheimera

Postautor: twl123 » poniedziałek 07 sty 2019, 21:06

Witam serdecznie! Jestem z Piotrkowa Trybunalskiego. Mieszkam razem z mamą, która ma umiarkowane stadium Alzheimera. 4.01.2019 została wypisana do domu z Oddziału Psychiatrycznego w Bełchatowie, bo lekarze uznali ,że dalsza hospitalizacja nie ma sensu.W domu rady z mamą dać sobie nie mogę. Nie chce jeść robi w domu bałagan i moczy się do łóźka.Ponadto nie chce iść na zaplanowaną wizytę do kardiologa.Do lekarza pierwszego kontaktu też nie pójdzie ,bo nie ma siły. A potrzebne jest skierowanie do Pulmonologa i Psychiatry...
twl123

Re: Moja Mama ma Alzheimera

Postautor: wigi » wtorek 08 sty 2019, 00:18

Witaj. Rozumiem, że taką diagnozę postawiono teraz w szpitalu psychiatrycznym?
Czy Mama była badana przez neurologa? Miała robione TK głowy albo rezonans magnetyczny głowy?
Skoro Mama moczy się do łóżka to trzeba Mamie zakładać na noc pampersy (pieluchomajtki), Choremu na ch. Alzheimera przysługuje refundacja na 60 sz. miesięcznie.
W dzień Mama chodzi do toalety? Jeśli są problemy z sikaniem do majtek to w dzień najlepiej zakładać chorej jednorazowe majtki chłonne.
Co do zaplanowanej wizyty u kardiologa to najlepiej chorej nie mówić, że ma iść do lekarza tylko powiedzieć jej, że idziecie np. na spacer i zaprowadzić chorą do lekarza.
Do psychiatry nie potrzeba skierowania.
Co do robienia bałaganu w domu to niestety trzeba wszystko co się da pochować przed chorą.
Chora nie chce nic jeść? Zupełnie?
wigi

Wróć do Nasze historie.