JAK WIDZA CHORE OSOBY PRZY ZESPOLE OTEPIENNYM

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: JAK WIDZA CHORE OSOBY PRZY ZESPOLE OTEPIENNYM

Post autor: wigi »

ARTUR1977 pisze: ketrel on tylko uspokaja i nasennie dziala bo raczej na to myslenie nie wplywa dzis mi mama szla krzywo bo taka ospala i dawka byla pol tabletki moze max na caly dzien ten ketrel to mocny lek
Ketrel uspokaja i usypia. Na procesy poznawcze nie wpływa zbyt pozytywnie. Powinno się go podawać, jak już, tylko przez ograniczony czas albo nawet doraźnie. Jeśli Mama jest spokojna w dzień to lepiej go w dzień nie podawać. Tylko ewentualnie na noc. Ale jeśli w nocy dobrze śpi, to też niekoniecznie.
ARTUR1977 pisze: powiedz mi czym smarowac te male takie zaczerwienienia na mamy pupie po pieluszce zrobilem oklad z sody i pozniej znow podlozylem troche waty i pieluszke sucha .
Takie niewielkie zaczerwienia to najlepiej popsikać octeniseptem i posmarować sudocremem. Oczywiście wcześniej pupę umyć i wysuszyć.

W sprawie wzroku. Przeczytałeś artykuł z linku podanego wyżej przeze mnie??
ARTUR1977
Posty: 8
Rejestracja: piątek 22 lut 2019, 02:48

Re: JAK WIDZA CHORE OSOBY PRZY ZESPOLE OTEPIENNYM

Post autor: ARTUR1977 »

Ech teraz przeczytalem ten artykul kurde ale zeby tak nagle tak inaczej tego nie lapie no i mama ciagle kaszle tak silnie jakby te oskrzela ciagle slychac ja podobnie juz kaszle ech koszmar a ten ketrel to malo jej podaje tylko ten lek glowny wiesz co dzis sam wzialem te rywastygmine to nawet boli glowy nie robi nic troche omotuje delikatnie cos moze a po donepezilu zawsze mowila ze ja glowa boli tak jakby mocniej dzialal a ta rywastygmina 1.5mg to wg mnie jest prawie niedzialajaca tak jak na poczatkach miala ten cogiton donepezil 5mg tez lipnie dzialalo,no wiem lekarze daja poczatkowo male dawki bardzo czy sie pacjent przyzwyczai itd ,wigi a powiedz twoja mama jak chodzi po mieszkaniu i widzi sciany czy po omacku ja w nocy ostatnio dalem mamie pol tabletki nasennego estazolamu i zachowanie ma na maxa spiace jak po ketrelu .
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: JAK WIDZA CHORE OSOBY PRZY ZESPOLE OTEPIENNYM

Post autor: wigi »

ARTUR1977 pisze: wiesz co dzis sam wzialem te rywastygmine to nawet boli glowy nie robi nic troche omotuje delikatnie cos moze a po donepezilu zawsze mowila ze ja glowa boli tak jakby mocniej dzialal a ta rywastygmina 1.5mg to wg mnie jest prawie niedzialajaca tak jak na poczatkach miala ten cogiton donepezil 5mg tez lipnie dzialalo,no wiem lekarze daja poczatkowo male dawki bardzo czy sie pacjent przyzwyczai itd.
Nie rozumiem. Sam wziąłeś lek przeznaczony dla chorej???
NIE WOLNO samemu brać leku, który jest przeznaczony dla konkretnej chorej osoby, bo można sobie bardzo zaszkodzić!!
,wigi a powiedz twoja mama jak chodzi po mieszkaniu i widzi sciany czy po omacku ja w nocy ostatnio dalem mamie pol tabletki nasennego estazolamu i zachowanie ma na maxa spiace jak po ketrelu .
Czy DOTRZE do Ciebie w końcu, że NIE WOLNO samemu mącić w lekach chorej?? Estazolam jest lekiem nasennym i BEZ zgody lekarza nie może być podawany chorej.

Moja Mama już od paru lat jest po drugiej stronie. Nie brała ŻADNYCH leków nasennych ani uspokająjących ani o podobnym działaniu. Przylepiałam jej tylko plastry transdermalne EXELON (rywastygmina) 9,5 mg/24 h.
ARTUR1977
Posty: 8
Rejestracja: piątek 22 lut 2019, 02:48

Re: JAK WIDZA CHORE OSOBY PRZY ZESPOLE OTEPIENNYM

Post autor: ARTUR1977 »

WIEM ech wiem mlotek ze mnie czuje tylko ze rzezbi mocno w brzuchu ale powiedz mi jedno czy twoja mama np jkak brala mocniejsza dawke tej rywastygminy ,czy wg ciebie widziala cie patrzyla na ciebie czy jak mowilas do niej ona patrzyla jakos w bok ze jakby nie patrzyla jakos tak dziwnie ,mama te 2 tyg temu patrzyla i na mnie a teraz dziwnie to wyglada takie omotanie jakby te oczy cos wlasnie tez wybacz ze pytam i ile biedna zyla w takim stanie ze mowila ale tak inaczej widziala itd ,u mojej od poczatku bylo np od razu slabe rozumienie tv ,ale jezdzila ze mna autem rozmawialem z nia mowilem jej patrz tu takie budynki tu takie i sie patrzyla mowila ,jakby to widzenie wlasnie i to ze troche wiecej jak pol roku zaledwie minelo tego nie pojmuje
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: JAK WIDZA CHORE OSOBY PRZY ZESPOLE OTEPIENNYM

Post autor: wigi »

ARTUR1977 pisze: twoja mama np jkak brala mocniejsza dawke tej rywastygminy ,czy wg ciebie widziala cie patrzyla na ciebie czy jak mowilas do niej ona patrzyla jakos w bok ze jakby nie patrzyla jakos tak dziwnie
Moja Mama bardzo dobrze reagowała na rywastygminę. Lepiej niż na donepezil, który brała wcześniej.
O swoich spostrzeżeniach musisz porozmawiać z lekarzem neurologiem, specjalistą od ch. Alzheimera i chorób otępiennych. Ja nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi.
Lekarz zobaczy Mamę, z Tobą porozmawia, więc powinien wiedzieć w czym jest problem.
ARTUR1977
Posty: 8
Rejestracja: piątek 22 lut 2019, 02:48

Re: JAK WIDZA CHORE OSOBY PRZY ZESPOLE OTEPIENNYM

Post autor: ARTUR1977 »

ech wiem wigi chodzilo mi czy twoja mama np po roku dwoch od czasu zdiagnozowania ze jest chora biedna ,czy np chodzila plynnie albo no nie wiem czy to byl stan juz wg ciebie ze byla omotana troche tak juz ze np patrzyla sie w jeden punkt ,dzis byla karetka z falka dali antybiotyk na ten kaszel ,poczytala o tym zespole otepiennym i mi powiedziala ze szpital to tak reaguja chorzy i ze tu musial byc jakis mega mikro udar ktory na 1000 proc wg niej sie zmniejszy bo to widziala sama po mamie ,ale hmm jesli chodzi o zacme przytaknela ze moze to atakowac tak dziwnie wlasnie ze matowic oko w srodku samo nawet .Bo ci powiem Wigi ze moja mama przed szpitalem owszem patrzyla nieraz w dany punkt ale jak powiedzialem mama nie patrz tak od razu reagowala na mnie i spojrzala tak nie do konca na mnie ale odwrocila sie ,ale nie miala tego zapalenia oskrzeli tez przekletego kaszlu tak mocnego dzis jeczala tylko ze klatka piersiowa ja boli strasznie przytulalem ja ciagle :)bo byla u mnie kolezanka tak chwile z nami rozmawiala slowami acha eche tak no no dobrze xd i tabliczke mnozenia leciala cala :)tylko ten wzrok mnie ciekawi najwiecej ze domyslam sie czemu patrzy w dany punkt lekarka z falka tez mi to powiedziala ze tu duzo robi i akcja z przeziebieniem i ta reka prawa do tego gips i to ja zalamuje tez dzieki wigi ze mi tak odpisujesz to mnie wlasnie ciekawi po ile lat jak to ludzie zyja z ta choroba ogolnie ile lat np mowia jeszcze itd sorki ze pytam wspolczuje biedna ze dajesz rade ze sie pozbieralas jakos
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: JAK WIDZA CHORE OSOBY PRZY ZESPOLE OTEPIENNYM

Post autor: wigi »

ARTUR1977, pytasz ile lat zyją chorzy na Alheimera i inne choroby otępienne?
Nie da się tego dokładnie określić. Chorzy mogą też chorować na inne choroby somatyczne i umierać z ich powodu.
Jedni żyją kilka lat po diagnozie, inni nawet i dwadzieścia. Przeciętnie około 10 lat.
ODPOWIEDZ