Moja babcia z Alzeimerem

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
Maria11
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2020, 21:08

Moja babcia z Alzeimerem

Post autor: Maria11 »

Dzień dobry. Chciałam się podzielić z Wami moimi doświadczeniami. Moja babcia ma Alzheimera stwierdzonego od 3 lat. Byliśmy na badaniach we Wrocławiu w specjalistycznym ośrodku. Z babcią jest stabilnie. Raz lepiej, raz trochę gorzej. Objawy ma takie, że opowiadając historie, często je przekręca, dopowiada. Ma także lęki, boi się spać w nocy sama. Babcia jest często sama w ciągu dnia, wszyscy w domu pracujemy. Postanowiliśmy, że spróbujemy z Domem seniora. Polecono nam ośrodek, w którym zajmą się babcią, planujemy skorzystać z oferty pobytu krótkoterminowego. Czy ktoś chciałby się podzielić doświadczeniem z pobytu bliskiej osoby, która ma Alzheimera w takich ośrodkach? Jak taka osoba się odnajduje w nowym otoczeniu? Dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam.
Monikaaa123
Posty: 12
Rejestracja: piątek 14 lut 2020, 10:34

Re: Moja babcia z Alzeimerem

Post autor: Monikaaa123 »

Witam serdecznie,
Nie mam doświadczenia gdyż moja teściowa jest na co dzień z nami w domu jednak myślę że skoro stan babci nie jest jeszcze zły to lepiej już od teraz odwozić ją np. dziennego domu seniora, aby przywykła. Wcześniej lub później babcia nie będzie mogła zostawać już sama w domu...ktoś będzie musiał zrezygnować z pracy bądź będzie musiała przychodzić na ten czas opiekunka. Moja teściowa też ma lęki jest to jeden z naszych większych problemów...też zostawała z początku sama potem w ciągu dwóch tygodni nie było mowy żeby została sama, również boi się sama spać...potem doszedł lęk przed odbiciem w lustrze, wilkami, telewizorem....moim zdaniem takie ośrodki ratują ludziom choć część normalnego życia...mi bardzo ciężko czymś zająć teściową..
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 21:25

Re: Moja babcia z Alzeimerem

Post autor: andrzej_gdansk »

Ja też się zastanawiałem nad jakimś ośrodkiem, niestety - w obecnej sytuacji w Polsce i na świecie może być z tym duży problem :-(
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Moja babcia z Alzeimerem

Post autor: Tomek »

Póki co Andrzej to na Polankach mają problem.. Nie wiem jak to jest w innych miejscach.
ODPOWIEDZ