Z dystansem do marketingu internetowego!

Miejsce w którym zamieszczamy ważne posty, coś, czego nie da się w żaden sposób pominąć i przegapić.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Z dystansem do marketingu internetowego!

Post autor: Tomek »

Tak na początek specyficzny apel - apel o to żeby być świadomym różnych zabiegów marketingowych w internecie.

Dwa przykłady.

Po pierwsze 4care.
Jak można przeczytać na stronie:
Właścicielem sklepu 4care.com.pl jest:
Paweł Mazowski z Jaworzna

W tym roku ostro na forach pododawane zostały posty (m.in. na naszym starym forum) zachwalające produkty tej firmy. Osoby w wielu przypadkach pisały o swoich rzekomych doświadczeniach wpisując różne imiona a wielokrotnie używając loginów Mazakk, Mazani (tutaj warto jeszcze raz zerknąć na nazwisko właściciela sklepu). Największy przykład manipulacji można znaleźć w tych wpisach:
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3814929&start=30
gdzie Mazani doradza a Mazakk dziękuje i jeszcze zachwala.
Teraz można się zastanowić czy te produkty faktycznie się sprawdzają i czy są dobrej jakości, bo na pewno nie można w tym przypadku polegać na opiniach z internetu. Profesjonalnym podejściem byłaby prezentacja produktów a nie manipulacja ludźmi!

Drugi przykład - GPS w butach chorych osób.
Wystarczy w google wkleić "http://bit.ly/twlIDZ" i już pojawią się posty na forach. Osobiście nie sprawdzałem co się kryje pod tym skróconym adresem, nauczony nie klikać na linki niewiadomego pochodzenia. Znowu pytanie dlaczego nie przedstawić produktu wprost? Nie wiem jak taki GPS się sprawdza i czy jest to w ogóle produkt godny uwagi ale wiem, że wędrowanie faktycznie jest problemem w przypadku choroby Alzheimera i wiem znowu, że na podstawie tych wpisów nie można sobie wyrobić opinii.
Awatar użytkownika
Joannap
Posty: 170
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 03:44
Lokalizacja: Piastów , woj. mazowieckie
Kontakt:

Re: Z dystansem do marketingu internetowego!

Post autor: Joannap »

Zwracam się z prośbą do potencjalnych właścicieli firm typu - opieka płatna , prywatne domy opieki , opieka na telefon(bo i takowe są, firmy farmaceutyczne - proszę zachować zdrowy rozsądek i umiar w swoich postach umieszczanych na Naszym forum - ewentualne typowe reklamy własnych działalności proszę umieszczać na tego typu portalach ja np>: Facebook


DLA WYJAŚNIENIA


Nasze forum jest stworzone dla OPIEKUNÓW SZUKAJĄCYCH INFORMACJI PRAKTYCZNYCH .
Każdy kto szuka konkretnie informacji o usługach opiekuńczych doskonale wie w jaki sposób szukać w Internecie -

Nas interesuje np.: jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać "od ręki " pomoc np.: opiekunki ; na jakich warunkach jest umowa podpisywana - jeśli takowa jest; na ile czasu można wynająć opiekę. Z działu higiena - jakie kosmetyki są dostępne i z konkretnym zastosowaniem; czy są dostępne nowe leki na Alzh. i jakie mają zastosowanie
Rzeczy rzadko są takimi, jakimi się wydają, śmietanka udaje krem.
W. S. Gilbert
Za większe dobrodziejstwa większej wymaga się wdzięczności. Kogo Bóg wielkimi darami obsypał, ten Bogu wiele oddać musi
św. Ignacy Loyola
ODPOWIEDZ