Warszawa 13-09-2013 protest opiekunów

Miejsce w którym zamieszczamy ważne posty, coś, czego nie da się w żaden sposób pominąć i przegapić.

Warszawa 13-09-2013 protest opiekunów

Postautor: Krzysztof » poniedziałek 02 wrz 2013, 22:20

Witam wszystkich

Wielu z nas opiekunów z mocy znowelizowanej ustawy o świadczeniach rodzinnych straciło od lipca tego roku Świadczenie Pielęgnacyjne w kwocie 520 PLN które było naszym jedynym źródłem utrzymania. Ponieważ nasz rząd po cichu zabierając nam świadczenie wcześniej przyznane na czas nieokreślony czyli na czas trwania choroby naszego podopiecznego, naruszył zasadę ochrony praw nabytych i zasadę zaufania do Państwa i stanowionego przez nie prawa i przez to jak na razie skutecznie wykluczył nas opiekunów ze społeczeństwa my tzw. Wykluczeni Opiekunowie zebraliśmy nasze myśli wymieniając je między sobą na jednym z blogów i postanowiliśmy działać w kierunku przywrócenia nam poprzednio nabytych praw do wymienionego wyżej Świadczenia Pielęgnacyjnego oraz przedstawienia w przygotowywanej petycji swoich propozycji do ewentualnych późniejszych zmian w ustawie świadczeniowej.
W ostatnim czasie o naszej trudnej sytuacji powstało i zostało wyemitowanych w TV wiele reportaży, w wielu tytułach prasowych pojawiło się sporo wywiadów z opiekunami opisującymi swoją pracę przy swoich podopiecznych i przedstawiającymi swoje rozgoryczenie z postawy rządu wobec nas wszystkich.
W dążeniu do uzyskania swojego założonego celu używamy też innych środków informowania społeczeństwa i wpływania na decydentów.
Piszemy maile do posłów, gazet, instytucji państwowych, znanych w kraju osobistości i wszystkich innych którzy mogliby nam opiekunom pozbawionym świadczenia skutecznie pomóc.

W dniach 11-14 września w Warszawie ma się odbyć kilkudniowa manifestacja Związków Zawodowych "Solidarność", a w jeden dzień dokładnie 13 września (tzw. dzień Hyde Parku) związkowcy udostępniają swoją mównicę i sprzęt nagłaśniający przed Sejmem wszystkim organizacjom, stowarzyszeniom oraz innym niestowarzyszonym aby mogli wypowiedzieć się o tym "co ich boli".
Tego dnia (13 września) przed Sejmem wyposażeni w transparenty, plakaty i ulotki będą także nasi przedstawiciele którzy reprezentując nasze środowisko poświęcą swój czas na czynny udział w ogólnopolskim proteście i przemówią w naszym imieniu (godzina 16-00 prawdopodobnie) do zgromadzonych.

Jeśli tu na forum wśród nas opiekunów osób chorych na Alzheimera są osoby mieszkające w Warszawie lub w okolicach Warszawy i które chciałyby i mogły wspomóc naszą delegację swoją obecnością (choćby kilka osób) to w swoim imieniu i pozostałych Wykluczonych Opiekunów (nie cierpię tego określenia !!!) bardzo o to proszę.
Sam niestety nie mogę pojechać do stolicy (pewnie spora grupa opiekunów nie może uczestniczyć) więc wpłaciłem już parę złotych na przejazd dla innych osób które nie mają środków na dojazd a zadeklarowały się że chętnie pojadą.

p.s. Wykluczeni Opiekunowie to blog który powstał dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych i porusza problem związany z odebraniem nam Świadczenia Pielęgnacyjnego.
Krzysztof
 
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 12:26

Wróć do Apel.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość