Głos na rzecz poprawy jakości życia osób z ch. Alzeimera

Miejsce w którym zamieszczamy ważne posty, coś, czego nie da się w żaden sposób pominąć i przegapić.
Dom Dziennego Pobytu
Posty: 17
Rejestracja: sobota 06 paź 2012, 22:49

Głos na rzecz poprawy jakości życia osób z ch. Alzeimera

Post autor: Dom Dziennego Pobytu »

BARRRRRDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ
Drodzy Państwo,
zwracam się z uprzejmą prośbą o głos poparcia dla projektu zgłoszonego do Budżetu Partycypacyjnego.
Skrótowa informacja na temat projektu w załączniku. Pełny opis projektu na stronach: 1. http://wojcickam.wix.com/budzetpartycypacyjny" target="newWin i / lub 2.https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/taskPropose/2642" target="newWin
Wspólnymi siłami / głosami mamy niepowtarzalną okazję wcielić w czyn projekt dedykowany grupie osób z chorobami otępiennymi* i ich otoczeniu.
Jest to grupa pozbawiona jakiegokolwiek systemowego wsparcia, wyizolowana a jednocześnie tak liczna, że każdy w swoim bliższym bądź dalszym otoczeniu znajdzie kogoś kto musi się borykać z tym problemem.
Typowa organizacja czasu osoby chorej polega na zamykaniu Jej w czterech ścianach, to samo - wraz z rozwojem choroby - dotyka opiekunów.
Na świecie od dziesiątków lat funkcjonują i są uznawana za optymalne rozwiązania mające na celu stałą stymulację niezależnie od stopnia zaawansowania choroby.
Realizacja projektu będzie zależała od liczby zebranych głosów.
Główny kanał promocji jakim dysponujemy to internet, ale mając na względzie jego siłę oddziaływania, jak również Państwa wrażliwość, empatię i otwartość wierzę, że uda nam się, wspólnymi siłami uzyskać wystarczające poparcie i zainicjować pierwsze, kompleksowe działania na rzecz budowania dobrych praktyk w opiece.
Dlatego pozwalam sobie prosić Państwa o oddanie głosu na nasz projekt.
Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy (nie musi mieć meldunku), w tym osoby małoletnie (za zgodą opiekuna prawnego).
Ponadto zwracam się z olbrzymią prośbą o aktywne zachęcanie znajomych do oddawania głosu na tę propozycję.
Zachęcam lekarzy specjalistów, poradnie, kliniki, włączone do listy dystrybucyjnej, znające realia
i problemy Rodzin borykających się z chorobą do przekazywania informacji potencjalnie zainteresowanym.
Możemy mieć realny wpływ na podniesienie jakości życia wielu Rodzin.
Zdaję sobie sprawę z tego, że osoby, które nie zetknęły się z problemem mogą nie zwrócić uwagi na ten projekt dlatego proszę Państwa o kilka słów od siebie w kontaktach z kolejnymi odbiorcami wiadomości. Państwa zaangażowanie w takim zakresie jest gwarancją sukcesu:)
Lista dystrybucyjna powstała w oparciu o dostępne na stronach www. adresy instytucji wpierających Seniorów i Osoby niepełnosprawne oraz adresy z prywatnej wirtualnej książki adresowej.
Szczególna prośba do Osób / Instytucji spoza Warszawy - Państwo również mogą pomóc!:) Wystarczy przekazać mail do znajomych zamieszkujących Warszawę!
W tym roku mamy szansę zawojować Ursynów, jeżeli projekt zyska uznanie nie będzie przeszkód aby kompleksowy system działania na rzecz osób z chorobami otępiennymi zgłaszać do realizacji w kolejnych dzielnicach.

Z góry bardzo dziękuję Emotikon smile,
Marzena Wójcicka
Głosować można między 16.06. a 26.06.2015. Mimo to zachęcam do kliknięcia w załączony link już teraz i oddanie ważnego głosu na projekt nr 31 Ursynów, lista ogólnodzielnicowa!
INSTRUKCJA GŁOSOWANIA KROK PO KROKU (czas trwania głosowania: 1 minuta):
1. proszę wejść na stronęwww.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/taskList…
2. proszę kliknąć przycisk „GŁOSUJ” przy projekcie nr 31 „Jak odzyskać uśmiech w starości i chorobie – Ursynów przyjazny chorym z otępieniem i ich otoczeniu”
3. następnie trzeba wrócić na górę strony, w lewym górnym rogu jest przycisk „WYŚLIJ SWÓJ GŁOS”,
4. na ekranie pojawia się informacja „Wybrałeś tylko projekty z puli projektów ogólnodzielnicowych. Możesz jeszcze wybrać projekty z obszaru lokalnego. Czy chcesz to zrobić?”, jeżeli nie to należy wcisnąć przycisk „WYŚLIJ SWÓJ GŁOS”
5. pojawia się pole z danymi osobowymi (imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, e’mail), po jego wypełnieniu wciskamy przycisk „DALEJ”, pojawia się informacja o możliwości ponownego sprawdzenia danych, jeżeli wszystko jest ok. możemy wcisnąć przycisk „WYŚLIJ SWÓJ GŁOS”.
6. na ekranie pojawi się informacja „Na podany przez Ciebie adres e-mail przesłany został link potwierdzający Twój głos. Pamiętaj, aby go otworzyć i potwierdzić swój głos najpóźniej do 26 czerwca do godziny 23:59:59. UWAGA: jeśli nie potwierdzisz głosu, zostanie on uznany za nieważny! Sprawdź, czy mail nie trafił do jednej z zakładek poczty jak ”Oferty” lub „Inne”.
Potwierdź swój głos!
Koniecznie potwierdź swój głos KLIKAJĄC W LINK AKTYWACYJNY, który przyjdzie na Twój adres e-mail - inaczej Twój głos nie będzie ważny. Link aktywacyjny musisz otworzyć najpóźniej do 26 czerwca do godz. 23:59:59. Jeśli nie przyszedł do Ciebie link, sprawdź w zakładkach np. "oferty", "inne". Jeżeli tam też nie ma maila z linkiem aktywacyjnym, napisz do nas na adres twojbudzet@um.warszawa.pl" target="newWin.
Uwaga
Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz! Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz (np. zagłosujesz przez Internet i papierowo), wtedy wszystkie Twoje głosy ZOSTANĄ UZNANE ZA NIEWAŻNE. Nie ma też możliwości poprawienia głosu, prosimy więc o uważne wybieranie projektów!
Głosowanie jest jawne. Musisz podać swoje dane: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i adres e-mail.
Podany przez Ciebie adres e-mail w głosowaniu może zostać użyty tylko raz!
Głosowanie z wykorzystaniem cudzych danych jest przestępstwem.
Wszystkie elektroniczne karty do głosowania zapisywane są w systemie wraz numerem IP komputera.
Na stronie http://ursynow.pl/zaglosuj-na-twoj-budzet/" target="newWin dostępne do pobrania są: 1. papierowa karta do głosowania (nasz projekt ogolnodzielnicowy znajduje sie na kazdej z list, dlatego mozna wybrac dowolna z trzech: albo Ursynow WYsoki Poludniowy albo Ursynow Wysoki Pólnocny albo Ursynow Zielony; 2 . oświadczenie cudzoziemca, 3. zgoda opiekuna prawnego na glosowanie przez maloletniego

Wybrane w głosowaniu mieszkańców projekty zostaną wpisane do budżetu m.st. Warszawy na 2016 rok i wtedy też rozpocznie się ich realizacja.
*Choroby otępienne dotyczą aż 10% osób po 65 roku życia a ryzyko zachorowania wzrasta z wiekiem i dotyczy aż 40% osób po 80 roku życia. Najczęściej jest to wywołane udarami mózgu, chorobą Alzheimera, które prowadzą do całkowitej zależności chorego od opiekunów: w zakresie samodzielnego życia, wykonywania coraz prostszych czynności. Chorzy stopniowo tracą pamięć i całą nabytą w ciągu swojego życia wiedzę. Potrzebują całodobowej opieki, która w całości spada na najbliższych: często są to starsi już i schorowani małżonkowie lub aktywne zawodowo dzieci, które z trudem łączą opiekę z pracą - nieraz muszą zrezygnować z pracy zawodowej na rzecz opieki nad chorym rodzicem, co wiąże się nie tylko z olbrzymimi problemami finansowymi ale także z izolacją społeczną poprzez niemożność wyjścia z domu i pozostawienia bliskiego samemu.
ODPOWIEDZ