Znalezione w sieci

Temat w którym można porozmawiać o wszystkim, z wszystkimi.
Awatar użytkownika
wirginia
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 10:46

Znalezione w sieci

Post autor: wirginia »

Paradoksy w naszym pięknym kraju

http://uwaga.tvn.pl/297480,,centrum_alz ... detal.html

Ze wzruszeniem oglądałam program i pomyślałam sobie jak strasznie dawno moja Mama była na etapie jak panie w reportażu... I jeszcze ta miłość mężów...
rafal
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 01:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Znalezione w sieci

Post autor: rafal »

Takich centrów potrzeba dziesiątki.
Awatar użytkownika
wirginia
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 10:46

Re: Znalezione w sieci

Post autor: wirginia »

A póki co jest jedno i nie może ruszyć bo urzędnikom się nie śpieszy z zarządzeniami i regulaminami.
A tak z innej strony to kiedy oglądałam reportaż przyszło mi do głowy, że bardzo nowoczesny i super wyposażony jest ten ośrodek, ale dla osób chorych może być w jakiś sposób przerażający: dużo przestrzeni, labirynt korytarzy z takimi samymi drzwiami, pełno nieznanych sprzętów, że chyba każdy starszy człowiek, nawet bez demencji, czułby się tam zagubiony.
rafal
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 01:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Znalezione w sieci

Post autor: rafal »

Miejmy nadzieję, że to tzw. choroba wieku dziecięcego, i następnę będą bardziej przyjazne.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Znalezione w sieci

Post autor: Tomek »

Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Znalezione w sieci

Post autor: Tomek »

Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Znalezione w sieci

Post autor: Tomek »

http://www.tvn24.pl/krol-filip-bedzie-z ... 162,s.html
Przez wiele lat lekarze diagnozowali u niego różne choroby. Podejrzewali między innymi autyzm i poddawali go badaniom genetycznym, metabolicznym oraz immunologicznym. Mimo tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego i dziesiątek badań laboratoryjnych, żadne wyniki nie przyniosły rezultatu.

W ciągu sześciu lat nie udało się ustalić przyczyn problemów chłopca ze zdrowiem. Do czasu aż spotkał doktora Vitalija Vela z Ukrainy, którego Filip określa doktorem "niedźwiedziem". Ortopeda ze wschodu na co dzień pracuje w Centrum Leczenia Schorzeń i Korekcji Kręgosłupa w Zaporożu. Leczy dzieci z różnymi schorzeniami nie tylko na Ukrainie, ale w całej Europie.

/.../

Jest to wada wrodzona, która powoduje ucisk rdzenia kręgowego. Jest przyczyną wszystkich dolegliwości, na które cierpi Filip. Nie jest to coś niezwykłego, na każdej rehabilitacji mam około 20-30 dzieci z tym schorzeniem - twierdzi doktor Vitalij i przyznaje: - Wystarczyło zrobić zdjęcie RTG po urodzeniu, bo takie schorzenie często dotyka dzieci, które miały komplikacje podczas porodu. Gdyby wtedy zrobiono mu zdjęcie i podjęto terapię, Filip byłby już zdrowy.
Są lekarze i "lekarze".
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Znalezione w sieci

Post autor: Tomek »

http://wyborcza.pl/1,76842,5859070,Poca ... tatni.html

Mój komentarz do tego jest niepotrzebny.
fuga
Posty: 9
Rejestracja: piątek 01 lis 2013, 22:39
Lokalizacja: Niemcy

Re: Znalezione w sieci

Post autor: fuga »

Dudek......ofiara naszej,polskiej sluzby zdrowia,ale nie tylko w Polsce tak jest.Opieka medyczna stala sie jakas komercyjna walka z pacjentem......ten zdrowy,bez wymagan jest mile widziany,a ten,ktory potrzebuje wysilku,maslenia,wiedzy i szukania metody jak go wyrwac chorobie i przes smiercia lub kalectwem uratwoac to wrog .....lekarzy,NFZ-u i kogo tam jeszcze.Mlodzi lekarze.z zapalem i pwolaniem jeszcze sa tlamszeni przez system i uczeni bardziej kosztorysowania niz tego,by niesc ludziom pomoc bez wzgledu na cene.Dokad my zmierzamy z tym wszystkim,kto moze nam pomoc przezyc chwile slabosci,chorob,niemocy wobec losu!!!!! I kiedy wroci normalnosc,ze zaczna w nas widziec znowu czlowieka,a nie jdnostki przeliczeniowe,nie punkty.Wlos sie jezy na glowie.........i obysmy zdrowi byli,bo inaczej nas wykoncza w swietle tego co powinno przyswiecac kazdemu lekarskiemu dzialaniu....PRIMUM NON NOCERE
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Znalezione w sieci

Post autor: Tomek »

Przed chwilą przeczytałem jedną rzecz i mnie zszokowała - nie dlatego, że mowa jest o dwóch zaginionych osobach ale z względu na trzy słowa:
Poszukiwany mężczyzna cierpi na chorobę Alzheimera i cukrzycę. Jego córka, którą się opiekuje, jest upośledzona umysłowo.
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 04656.html

Nie wiem jak sytuacja wygląda z ich rodziną ani czy pomoc społeczna była proszona o pomoc ale szokiem jest dla mnie, że pozostawia się tak chore osoby same sobie oraz że stwierdza się, że chory na Alzheimera opiekuje się córką. To można mówić jedynie w czasie przeszłym...
ODPOWIEDZ