Alzheimer- Niealzheimer

Temat w którym można porozmawiać o wszystkim, z wszystkimi.
joannal
Posty: 37
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:12

Alzheimer- Niealzheimer

Post autor: joannal »

http://zdrowiezroslin.blogspot.com/2017 ... wda-o.html" target="newWin Pewnie niektórzy opiekunowie czują klimaty z artykułu przez skórę od dawna.
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Alzheimer- Niealzheimer

Post autor: wigi »

Ten artykuł to czysta demagogia. Niestety.
Niby sporo informacji zawartych w tym artykule jest prawdziwych, ale konkluzja jest całkowicie błędna.
Faktem jest, że mamy do czynienia w społeczeństwie z lekomanią, że rzeczywiście wiele leków, żażywanych zwłaszcza w nieopowiednich dawkach itp. przynosi więcej szkody niż pożytku i działa niekiedy odwrotnie niż powinno na pacjentów, że objawy demencji charakteryzuje wiele chorób a nie tylko Choroba Alzheimera.
Prawdą jest, że za życia chorego nie da się obecnie postawić 100% pewnej diagnozy Ch. Alzheimera (i innych chorób otępiennych), bo nikt żywemu człowiekowi wycinka mózgu pobierać nie będzie.
Nie jest prawdą, że tę chorobę diagnozuje się wyłącznie na podstawie objawów. Zanim postawi się tę diagnozę (tzn. diagnozę zaburzenie o charakterze Choroby Alzheimera) trzeba wykonać wiele badań, w tym badanie TK głowy lub rezonansu magnetycznego głowy.
Prawdą jest, że nie znamy w pełni przyczyn Choroby Alzheimera (jak i wielu innych chorób otępiennych).
Nie jest prawdą twierdzenie zawarte w artykule, że główne leki stosowane w Chorobie Alzheimera nie działają na chorych a służą wyłącznie wyciąganiu pieniędzy przez koncerny farmaceutyczne.
Te leki powodują u większości chorych faktyczne złagodzenie występujących u chorych objawów (niekiedy niezwykle uciążliwych dla chorego i jego otoczenia) i wielokrotnie znaczne spowolnienie ich narastania, choć w wielu wypadkach konieczne jest również stosowanie leków uzupełniających dodatkowo działających na objawy. Dlatego główne leki działające na Ch. Alzheimera trzeba chorym podawać zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty. Niestety alternatywy nie ma. Dzisiaj nie ma.
Do działalności koncernów farmaceutycznych można mieć wiele obaw. Jednak badania nad chorobami i lekami działającymi na nie wymagają wiele czasu i mnóstwa pieniędzy...
zyta
Posty: 34
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 21:00

Re: Alzheimer- Niealzheimer

Post autor: zyta »

Jestem tu na tym forum niemiłe widziana, ale nie mogę się powstrzymać przed komentarzem. Maja mama demencja lub Alzheimer czy jak to zwał lat 83 stan choroby trudno mi określić. Pamięć żadna,chodzi, sama je, jako tako się ubierze,czyta /dla dzieci ksiązki/jeszcze potrafi pisać bazgroły i liczy. Zostawiłam chorobę bez leków i nie ma dnia abym tej decyzji żałowała. Po prostu mama zdrowo spędza resztę swojego życia. Jedynie przyjmuje olejek konopny cbd który bardzo skutecznie zlikwidował halucynacje bezsenność i pacjent jest w dobrym humorze. Zapewne mój post za chwilę zniknie.
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Alzheimer- Niealzheimer

Post autor: wigi »

zyta pisze:Maja mama demencja lub Alzheimer czy jak to zwał lat 83 stan choroby trudno mi określić.
Demencja to objaw choroby a Choroba Alzheimera - ściślej zaburzenie o charakterze Choroby Alzheimera - to nazwa choroby.
Twoja Mama została zdiagnozowana? W jaki sposób?
Skoro mieszasz objaw choroby z jej nazwą to mam wątpliwości czy Twoja mama została w prawidłowy sposób zdiagnozowana.
zyta pisze: Jedynie przyjmuje olejek konopny cbd który bardzo skutecznie zlikwidował halucynacje bezsenność i pacjent jest w dobrym humorze.
Olej cbd nie jest środkiem obojętnym dla zdrowia i bez konsultacji z lekarzem nie można go przyjmować.
zyta pisze: Zapewne mój post za chwilę zniknie.
Nie zniknie, bo możliwość kasowania postów przez użytkowników została zablokowana po tym, jak sama wykasowałaś swoje posty.
zyta
Posty: 34
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 21:00

Re: Alzheimer- Niealzheimer

Post autor: zyta »

Po dwóch interwencjach policji był neurolog, rezonans i diagnoza objawy Alzheimer. Choroba była dłuuugo wcześnie widoczna, przy pomocy ziółek było całkiem znośnie. A że nie jestem zwolenniczką leków więc i ich nie stosuje.
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Alzheimer- Niealzheimer

Post autor: wigi »

zyta pisze:Choroba była dłuuugo wcześnie widoczna, przy pomocy ziółek było całkiem znośnie.
Nie ma takich ziółek, które są w stanie utrzymać w ryzach chorobę Alzheimera.
zyta pisze: A że nie jestem zwolenniczką leków więc i ich nie stosuje.
Jasne. Ty jesteś wielbicielką szarlatanów, takich jak Nieumywakin czy Zięba (Jerzy)...
ODPOWIEDZ