grupy wsparcia Biała Podlaska

Grupa wsparcia, spotkania, kontakty, wspólne plany i myśli.
darol
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 22 sty 2017, 23:01

grupy wsparcia Biała Podlaska

Post autor: darol »

Szukam grup wsparcia z Białej Podlaskiej lub okolic. Niedawno zdiagnozowano u mojej mamy chorobę Alzheimera. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś kursy dla opiekunów w pobliżu, terapie zajęciowe dla seniorów, może jakieś turnusy.
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: grupy wsparcia Biała Podlaska

Post autor: tanganika »

Witam serdecznie

W swoim miescie masz poradnie leczenia Alzheimera, adres w internecie. Nie udalo sie skopiowac linka.
Ul. Terebelska 67 tel. 83344422
Tam dostaniesz najwazniejsze info. Grupy wsparcia dzialaaja w wiekszych miastach ale i przy szpitalach psych. Mozesz na poczatek zadzwomic pozdrawiam i zycze wytrwalosci. Zagladsj tutaj i pytaj. Basia z Olsztyna
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: grupy wsparcia Biała Podlaska

Post autor: wigi »

Witaj, Darol
Na forum zgromadziliśmy mnóstwo informacji na temat, jak postępować z osobą chorą na ch. Alzheimera (choroby otępienne) w różnych stadiach choroby. Ta wiedza zastąpi wszelkie kursy.
Co do terapii zajęciowej to zorientuj się czy na Twoim terenie jest Dom Dziennej Opieki dla osób chorych na ch. Alzheimera i choroby otępienne. Pobyt w takim domu to bardzo dobre rozwiązanie dla osoby we wczesnym stadium choroby, bo tam są organizowane różnego rodzaju zajęcia dla chorych.
darol
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 22 sty 2017, 23:01

Re: grupy wsparcia Biała Podlaska

Post autor: darol »

Byłem już u jednej Pani Profesor - zdiagnozowała chorobę, przepisała donepex i powiedziała że trzeba będzie brać dożywotnio. tyle, żadnych wskazówek o ćwiczeniach. Teraz mama czeka na rezonans- ciągle mam nadzieję że to nie ta choroba a tylko demencja.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: grupy wsparcia Biała Podlaska

Post autor: wigi »

Demencja to nie jest jednostka chorobowa tylko objaw.
Skutkiem choroby Alzheimera (i innych chorób neurodegeneracyjnych) jest właśnie postępująca demencja (otępienie).
Ostateczną diagnozę można postawić dopiero po śmierci chorego, nikomu za życia biopsji mózgu się nie zrobi.
Dlatego neurolodzy stawiają na ogół rozpoznanie pt. zaburzenie o charakterze choroby Alzheimera.
Te choroby są niestety nieuleczalne. Leczenie jest wyłącznie objawowe.
Poczytaj na forum o głównych lekach stosowanych w tej chorobie.
Przykłady różnych ćwiczeń też tu znajdziesz.
darol
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 22 sty 2017, 23:01

Re: grupy wsparcia Biała Podlaska

Post autor: darol »

dziękuję. Trudno zaakceptować taką diagnozę
Pozdrawiam
Manfred
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 30 lis 2017, 00:53

Re: grupy wsparcia Biała Podlaska

Post autor: Manfred »

Witam
W Białej Podlaskiej na ulicy Brzeskiej rusza właśnie nowy Śds ,dom opieki dziennej, są jeszcze wolne miejsca,
Serdecznie zapraszam i polecam
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: grupy wsparcia Biała Podlaska

Post autor: Tomek »

wigi pisze:Demencja to nie jest jednostka chorobowa tylko objaw.
Kiedyś Wigi pewne panie mnie prawie zjadły jak im powiedziałem, że nie istnieje taka choroba jak demencja starcza :)
Nie rozumiały, że to jest określenie stosowane przy okazji różnych chorób, które skutkują demencją w wieku starszym.
ODPOWIEDZ