Jak zapanować na niepokojem

Czyli mały poradnik o Nas samych, dla Nas i nie tylko.

Jak zapanować na niepokojem

Postautor: BettyRubble » piątek 15 sty 2021, 11:14

Kiedy czujesz niepokój, możesz zauważyć, że twoje tętno i oddychanie staje się nieco szybsze. Możesz też zacząć się pocić i czuć zawroty głowy lub lekkie uczucie głodu. Kiedy jesteś niespokojny, kontrolowanie oddechu może zrelaksować zarówno ciało jak i umysł.

Aby kontrolować swój oddech, gdy jesteś niespokojny, wykonaj poniższe kroki:

Usiądź w cichym i wygodnym miejscu. Połóż jedną rękę na klatce piersiowej, a drugą na brzuchu. Kiedy głęboko wdychasz powietrze, twój żołądek powinien poruszać się bardziej niż klatka piersiowa.

Weź powolny i regularny wdech przez nos. Obserwuj i wyczuwaj swoje ręce podczas wdechu. Ręka na klatce piersiowej powinna pozostać nieruchoma, podczas gdy ręka na brzuchu będzie się lekko poruszać.

Powoli wdychaj powietrze przez usta.

Powtarzaj ten proces co najmniej 10 razy lub dopóki nie zaczniesz odczuwać swojego lęku.
BettyRubble
 
Posty: 1
Rejestracja: piątek 15 sty 2021, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zapanować na niepokojem

Postautor: Milennka » poniedziałek 25 sty 2021, 09:56

Zgadzam się... takie wyciszenie organizmu czy naszych myśli jest ważne i trzeba o tym pamiętać. Może niektórym wydawać się, że zapanowanie nad oddechem jest takie banalne, ale wato pamiętać, że spokojny i głęboki oddech pozwala zapanować nad lękiem i uspokoić serce. Uważam jednak, że niepokój można zwalczyć szerzej, nie tylko w danej chwili. Polecam znaleźć trochę czasu dla siebie - może jakiś sport? Może yoga..? Warto znaleźć coś dla siebie, coś co nas uszczęśliwia i rozładowuje emocje. Powinniśmy pamiętać także o wysypianiu się. Jak wiadomo, bezsenność i notoryczne niewyspanie sprzyjają zaburzeniom lękowym i podnoszą poziom stresu. W wolnej chwili warto też spotykać się z ludźmi, których lubisz, kochasz i szanujesz. Szczera rozmowa z drugim człowiekiem, działa wyjątkowo kojąco.
Milennka
 
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2021, 09:46


Wróć do Co opiekun może zrobić dla siebie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość