Jak odzyskać swoje życie??

Czyli mały poradnik o Nas samych, dla Nas i nie tylko.
dżemma
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 22 cze 2014, 19:06

Jak odzyskać swoje życie??

Post autor: dżemma »

Chciałabym odzyskać swoje życie,od 5-ciu lat moim życiem rządzi choroba Alzheimera mamy,rodzina,obcy ludzie litują się jaka ta mama biedna że zachorowała na tak ciężką chorobę.Że to co wyprawia to choroba i ma prawo tak się zachowywać,bardzo kocham mamę i zajmuję się nią sama ale zastanawiam się gdzie są moje prawa,czy tylko mi wolno opiekować się 24h na dobę myć,karmić,wysłuchiwać obelg pod swoim adresem.Nawet gdy idziemy do lekarza,lekarz pyta jak mama się czuje,co potrzeba a nigdy nie spyta się jak Ja się czuję to dotyczy rodziny innych,wszyscy chcą wiedzieć jak mama,a ja jestem niewidzialna.Dlaczego nikt nie widzi nas opiekunów??dlaczego po śmierci osoby chorej na alzheimera jesteśmy okaleczeni psychicznie i trudno jest odnaleźć się w świecie.......
holendero
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 07 maja 2015, 11:17

Re: Jak odzyskać swoje życie??

Post autor: holendero »

Dżemma musisz być silna. Wierze, że w końcu los się do Ciebie uśmiechnie i znów odnajdziesz radość życia. Pamiętaj, że wszystko co robimy dla innych wraca do nas z nawiązką.
Kama
Posty: 70
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 22:03

Re: Jak odzyskać swoje życie??

Post autor: Kama »

holendero, nie wierzę że wszystko co dobrego robimy , wraca do nas z nawiązką czy bez niej , jeśli by tak było to nie męczyłabym się każdego dnia ze swoimi jak i męża chorobami , w swoim życiu wiele dobrego zrobiłam i przyzwyczaiłam rodzinę że to ja jestem od dawania i pomagania a moich potrzeb nikt nie widzi bo to ja jestem ta silna i lecąca z pomocą a jak teraz już nie mogę pomagać to pustka wokół nas a każdy sam sobie świetnie radzi.
dżemma , masz rację , my opiekunowie jesteśmy nie tylko niewidzialni ale też niezbyt dobrze oceniani , łaski nie robimy że zajmujemy się chorym to nasz obowiązek i nie liczmy na jakiekolwiek docenienie naszych starań i wysiłków. Kiedyś , jeśli uda nam się odzyskać nasze życie to będzie ono już inne .
ODPOWIEDZ