Biomentin

Zasoby wiedzy o chorobie Alzheimera – nasze doświadczenia, literatura, filmy i inne dokumenty.
Kacha40
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 12 lut 2013, 20:37

Biomentin

Post autor: Kacha40 »

Witam serdecznie opiekuje się babcią. Do tej pory dostawałam Ebixe a dziś dostała od lekarza zamiennik Biomentin i mam pytanie ile on kosztuje czy łatwo go można dostać a aptece i czy jest jakaś zmiana osoby w zachowaniu po tym zamienniku. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Biomentin

Post autor: wigi »

Witaj,
Zarowno Axura, Ebixa jak i Biomentin - preparaty zawierające memantynę - nie są w Polsce refundowane. Dlatego ich cena jest różna w różnych aptekach.
Dzisiaj, nawet jak apteka nie ma jakiegoś leku w bieżącej sprzedaży, to zawsze sprowadzi go na zamowienie i na ogół jest dostępny na drugi dzień.
Teoretycznie zmiany zachowania po zamienniku być nie powinno. To są preparaty równoważne - zamienić je bez problemu na tańszy można w aptece.
Dariusz
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 02 kwie 2013, 13:37

Re: Biomentin

Post autor: Dariusz »

Od geriatry mamy wiem, że pacjenci bardzo sobie chwalą Biomentin. Sami stosujemy Axurę z uwagi na postać leku (płyn doustny).
ewa
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:07

Re: Biomentin

Post autor: ewa »

Mój tata od 3-4 miesięcy przyjmuje Biomentin zamiast Axury. Cena jest kilkukrotnie niższa. Żadnych nieporządanych działań po tej zmianie nie zauważyliśmy.
acuarela
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 12 lut 2013, 16:28

Re: Biomentin

Post autor: acuarela »

biomentin 28 tabl. 10mg kosztuje w "mojej" aptece 69,65 PLN, na ulotce jest napisane, że zwiększa/ powoduje omamy - u mojego ojca tak się stało ale już i tak od dawna bierze Risperon więc u niego skłonność do omamów jest zapewne większa w przebiegu choroby
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Biomentin

Post autor: Tomek »

W przypadku choroby Azlheimera i wielu innych demencji leczenie jest czysto objawowe. Jeżeli by pojawiło się więcej negatywnych niż pozytywnych objawów, to lek trzeba stopniowo odstawić i ewentualnie zamienić na inny (w zależności od tego o jaki lek w danej chwili chodzi i jaki jest jego cel działania). W takim wypadku dla lekarza bardzo ważne jest to co zaobserwował opiekun.
tanganika
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 21:46

Re: Biomentin

Post autor: tanganika »

Witaj Kasiu,
Biomentin wychodzi taniej w większych opakowaniach. Wczoraj wykupiłam w aptece Sokrates 56 tabl po 10mg i zapłaciłam 99,85 zł. Są jeszcze większe i tańsze opakowania. Popytaj w swoich aptekach. Zdarzyło mi sie lek kupić w 30 proc. promocji. Jeśli Twoja Babcia posiada orzeczenie o niepełnosprawności możesz odliczyć każdą kwotę, przewyższającą 100 zł od podatku. Pozdrawiam :)
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Biomentin

Post autor: wigi »

tanganika pisze: Jeśli Twoja Babcia posiada orzeczenie o niepełnosprawności możesz odliczyć każdą kwotę, przewyższającą 100 zł od podatku. Pozdrawiam :)
Nie od podatku tylko od dochodu - w danym miesiącu.
Anka
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 15:59

Re: Biomentin

Post autor: Anka »

Ale chyba nie każdy może - to zależy też od dochodu.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Biomentin

Post autor: wigi »

Ulga rehabilitacyjna na leki dotyczy każdego, kto ma orzeczenie o niepełnosprawności - niezależnie od dochodu.
ODPOWIEDZ