Kilka rad dla opiekuna

Czyli mały poradnik o Nas samych, dla Nas i nie tylko.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Kilka rad dla opiekuna

Post autor: Tomek »

Takie podejście miała właśnie moja ciotka. Jeżeli nie masz pojęcia o gospodarce wapniowej organizmu, to poczytaj na ten temat. To nie jest wiedza tajemna zastrzeżona dla lekarzy. Załatwiając odpowiednie badanie krwi nie wyrządzasz nikomu krzywdy ani z nikim nie walczysz a z czasem się nauczysz, że żadnemu lekarzowi nie można ufać. Tak jak w każdym zawodzie, tak i w medycynie różny jest poziom pracowników, ich wiedza, pracowitość, chęć rozwijania się.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Kilka rad dla opiekuna

Post autor: Tomek »

Zacznij od tego:

Epidemiologia niedoboru witaminy D u osób w podeszłym wieku — wybrane zagadnienia
Małgorzata Kupisz-Urbańska, Krzysztof Galus
Klinika Geriatrii, Warszawski Uniwersytet Medyczny

http://czasopisma.viamedica.pl/gp/artic ... 8867/14839
Niedobór witaminy D jest jednym z najistotniejszych czynników prowadzących do osteoporotycznego ubytku tkanki kostnej i powstających w jej wyniku złamań, które powodują inwalidztwo, a nawet śmierć.
mamaiza
Posty: 2
Rejestracja: sobota 19 kwie 2014, 16:08

Re: Kilka rad dla opiekuna

Post autor: mamaiza »

Opiekun NIC nie może zrobić dla siebie, szczególnie, jeżeli jest SAM. Mam już w dupie wszystko, zaczynam pić i super, tym bardziej, że po alkoholu mogę jeszcze pisać w miarę poprawnie. Nawet opiekunowie nie mogą sobie pomóc, biorąc pod uwagę daty postów na tym forum. I wszystko jasne: nie pomożesz sobie sam, nikt ci nie pomoże. Pieprzę święta i w dupie mam takie życie. Obym szybko odeszła z tego świata, byle nie TAK.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Kilka rad dla opiekuna

Post autor: Tomek »

Witaj, mimo wszystko jednak coś jeszcze Ciebie skłoniło by napisać na forum...
Jest wiele osób samotnie opiekujących się bliskim i nie uciekają w alkohol.
Wiem, że nie możesz wyjść z domu zostawiając osobę chorą ale próbowałaś gdzieś zadzwonić lub napisać z prośbą o pomoc?
Może tędy droga a inne osoby podpowiedzą gdzie można uzyskać konkretne wsparcie.
ODPOWIEDZ