Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Z doświadczenia opiekunów.
Administrator
Site Admin
Posty: 40
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 00:46

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: Administrator »

W treści wypowiedzi dotyczącej czujnika dymu usunięta została nazwa produktu, ze względu na podejrzenie, że zamieszczona informacja ma wyłącznie charakter marketingowy.

Wspomniany produkt na swojej stronie jest reklamowany jako urządzenie, które można stosować w przypadku seniorów z zaburzeniami pamięci, co w mojej ocenie jest jakąś pomyłką i niedorzecznością. Po pierwsze z tego powodu, o którym wspomina Wigi - czyli sam gaz jest równie niebezpieczny. Po drugie, bardzo dobrze szybkość rozprzestrzeniania ognia w mieszkaniu pokazują filmy instruktażowe BHP. Zanim zauważy się SMSa lub odpowiednio na niego zareaguje, nasz kochany senior może być już martwy.
Awatar użytkownika
magda2207
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 18:49

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: magda2207 »

Witam,
U mnie w domu ,a w szczególności pokoju babci są zamki w klamkach ,można kupić takie klamki i samodzielnie przymocować.Mamie udało się wymienić kuchenkę na taką,która po przekręceniu nie włącza się ma zabezpieczenie...babcia nie ogarnia jej uruchomienia nawet gdyby bardzo chciała,miałam już przygodę z odkręconym" kurkiem",ale na szczęście nic się nie załączyło.Jedyny świat babci to okna....dlatego przywykłam do ciągłej wymiany rolet....babcia po prostu nie umiejętnie się nimi obsługuje.Jej skarbami są chusteczki....i jak jakiejś zabraknie jest dym...ma je zawsze w jednym miejscu.Zainteresowanie wzbudza wszystko co się świeci....lampka kontrolna w tv,mikrofala,kuchenka....i często trzeba jej powtarzać,że tak ma być.Komoda gdzie się jej rzeczy sprawdza się...daje jej jakieś poczucie bezpieczeństwa,wie ,że tam są tylko jej rzeczy...i czasem tam zagłada,,,sprawdza liczy itp;)Niepokoją mnie jej nocne spacery do toalety...ostatnio zgubiła się w nocy,musiałam ją ratować;)bo witała się z szafą w przedpokoju.Mama miała pomysł na oświetlenie z czujnikem....by uniknąć takich przygód.
Pozdrawiam
Magda
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.Jerzy Lec
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: wigi »

magda2207 pisze:Witam,
Mamie udało się wymienić kuchenkę na taką,która po przekręceniu nie włącza się ma zabezpieczenie...babcia nie ogarnia jej uruchomienia nawet gdyby bardzo chciała,miałam już przygodę z odkręconym" kurkiem",ale na szczęście nic się nie załączyło.
Bezpieczniej jest jednak wyłączać zawór gazu, zwłaszcza jak wychodzisz i zostawiasz Babcię samą...
magda2207 pisze: Niepokoją mnie jej nocne spacery do toalety...ostatnio zgubiła się w nocy,musiałam ją ratować;)bo witała się z szafą w przedpokoju.Mama miała pomysł na oświetlenie z czujnikem....by uniknąć takich przygód.
Lampka w przedpokoju połączona z czujnikiem ruchu to bardzo dobre rozwiązanie, już od dawna mam to u siebie.
Ewentualnie dodatkowo mała kolorowa lampka przy łazience (toalecie) też może być pomocna...
Marta
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 06 mar 2014, 12:28

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: Marta »

bogusia pisze:Witam, Może była już mowa o tym. Ale czy możecie mi doradzić jak zabezpieczacie lodówkę?? Czy zabezpieczenia dostępne na allegro
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0" target="newWin" target="newWin" target="newWin
Są skuteczne???
Dzień dobry :) Zalogowałam się tutaj dopiero dzisiaj, dopiero się zapoznaję z forum, ale cieszę się, że juz mogę coś podpowiedzieć ze swojej strony - lodówka. U mnie zainteresowanie lodówką było ogromne. Wracałam z zakupów, z torbami jedzenia na 1-2 dni, chwila moment - wyszłam po coś tam , wracam a tutaj lodówka pusta, nawet słoik z dżemem opędzlowany do czysta. Raz to nawet mrożonki otworzyła *.*

Kupiłam zabezpieczenie - taki klips przyklejany do drzwi i do ścianki lodówki, otwierany za pomocą naciśnięcia w dwóch punktach. Działa. Później zrobię zdjęcie i pokażę jak to wygląda na lodówce. Sprawdza sie rewelacyjnie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony piątek 07 mar 2014, 00:48 przez Marta, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: Tomek »

Witaj Marto,

faktycznie można spróbować tych blokad do szuflad stosowanych przy małych dzieciach.
Można je zobaczyć wpisując: blokada szuflad lub zabezpieczenie szuflad na images.google.com lub Allegro.
Michalxxxxx
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 10:05

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: Michalxxxxx »

Witam jestem tutaj nowy. Chodzi o moja babcie. Ma stwierdzone otępienie typu Alzheimerowskiego. Na chwilę obecną choroba przebiega łagodnie, były ataki agresji ale to podczas dobierania leków. Piszę ponieważ mamy z babcią następujący problem. Babcia porusza się w miarę samodzielnie jednak niepewnie i podczas chodzenia zawsze staramy się ją podtrzymywać. Miała wszczepioną endoprotezę w kolano niestety 2 noga jest"naturalna" i często ją boli co powoduje trudności w poruszaniu się. Babcia nie lubi/nie potrafi korzystać z balkonika a około 4-5 nad ranem zdarza się jej wstawać z łóżka i robić wycieczki po domu. Teraz się to nasiliło bo za oknem już się jasno o tej godzinie robi. Wszyscy w domu śpią jak na szpilkach, budzi nas nawet dźwięk pracującego podajnika ekogroszku. Jednak babcia Tak opanowała sztukę wstawania, że tego nie słychać. Boimy się, że podczas naszego snu babcia się przewróci i coś sobie zrobi. Ma ktoś jakiś patent, żeby było wiadomo, że to babcia wstaje? Bo na chwilę obecną nawet jeśli mi się zdarzy wstać w nocy aby pójść do WC to cały dom jest postawiony na nogi pod hasłem "Babcia wstała" Układ pokojów mamy taki, że ja śpię przez ścianę z babcią a moi rodzice na piętrze. Próbowaliśmy patentu z elektroniczną nianią jednak przy bezszelestnym chodzeniu babci nie zdało to egzaminu. A budzenie się o 4-5 i czuwaniu czy Babcia dziś miała ochotę na przechadzkę też mija się z celem. Ślicznie proszę o jakieś podpowiedzi co można w tej sytuacji zrobić. Pozdrawiam :)
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: wigi »

Jedną z metod jest zamontowanie w pokoju Babci czujnika ruchu w połączeniu z dzwonkiem...
Michalxxxxx
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 10:05

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: Michalxxxxx »

Warte przemyślenia. Dziękuję za pomysł :)
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Zabezpieczenia w mieszkaniu chorego (pokoju)

Post autor: wigi »

Przeczytaj ten wątek od początku...
ODPOWIEDZ