obowiazki opiekuna z MOPS

Czyli mały poradnik o Nas samych, dla Nas i nie tylko.
greg
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 25 maja 2017, 10:33

obowiazki opiekuna z MOPS

Post autor: greg »

Witam
Moja mama (89) cierpi od trzech lat na alzheimera. Dzisiaj jest w bardzo zawansowanym stadium, dodatkowo problemy ze słuchem. Z poruszaniem tez jest ciężko. Ma opiekę dochodząca która wykonuje MOPS. Ja mieszkam i pracuje w odległości 600 km, dlatego miedzy odwiedzinami, jedynym funkcjonującym sposobem kantaku z nią, są sobotnie i niedzielne rozmowy przez skype. Od tego tygodnia MOPS wyśle nowa opiekunkę na soboty i niedziele, która odmówiła włączenia PC i udostepnienia rozmów. Będę próbować z ta panią prywatnie i obopólnie się zaaranżować. Jeżeli nie będzie to możliwe, jakie dalsze kroki prowadzące do sukcesu w tej sprawie mogłabym podjąć? Czy mam prawo tego wymagać ? Rezygnacja z tej możliwości kontaktu nie wchodzi dla mnie w rachubę, co najmniej tak długo jak mama mnie jeszcze poznaje. Proszę o poradę.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: obowiazki opiekuna z MOPS

Post autor: wigi »

Witaj, Greg,
Jedyne co możesz zrobić to próbować się dogadać prywatnie z tą opiekunką.
Ewentualnie możesz poprosić o pośrednictwo kierownika MOPS (przełożonego tej opiekunki), tym bardziej, że dotychczas opiekunki się na to zgadzały i umożliwiały ten kontakt.
Nie wykluczone, że przyczyną odmowy tej nowej opiekunki może być chęć wymuszenia dodatkowej opłaty za tę usługę...
greg
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 25 maja 2017, 10:33

Re: obowiazki opiekuna z MOPS

Post autor: greg »

Witam Wigi.
Dziękuję serdecznie za Twoja doradę. Z włączaniem PC przez nowa opiekunkę funkcjonuje od pierwszego momentu. Zrobiła to natychmiast po telefonicznej rozmowie z opiekunka która przebywa z mama w ciągu tygodnia. Informacja ze PC nie będzie przez nią uruchomiane, zostało nam przekazane przez jej szefowa. Nie chce dochodzić dlaczego, bo mój problem jest rozwiązany i szefowa opiekunek będzie pominięta. Mam odczucie ze chodzi o jakiś sposób demonstrowania władzy. Musze dodać ze właściwie opiekę wykonuje obca firma na zlecenie MOPSU.
Pozdrowienia
greg
ODPOWIEDZ