Co mówić a czego nie mówić chorej osobie.

Temat w którym można porozmawiać o wszystkim, z wszystkimi.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Co mówić a czego nie mówić chorej osobie.

Post autor: wigi »

Roma pisze:Mama mnie obwinia , ale do nas przychodzi na obiady , herbatki , lub tak po prostu . To ja daję leki , sprawdzam mieszkanie . Ostatnio zauważyłam , że robi dziwne rzeczy. W trzech garnkach był mocz . On był ukryty. Podejrzewam , że ma to związek z tym niby podtruwaniem . To , że mama traci pamięć to wina moja i tej trucizny , którą ja wsypuję. . Na razie dam sobie spokój z lekarzami. Po każdej wizycie u nich jest jeszcze gorzej. Oni( i to zarówno lekarz rodzinny i psychiatra ) upatrują główną przyczynę w mamy charakterze .Twierdza , że mama nie potrafi zaakceptować starości.
Roma, idź z Mamą do neurologa - specjalisty od choroby Alzheimera i chorób otępiennych.
Robienie takich "dziwnych" rzeczy jest charakterystyczne dla osób z otępieniem.
Bez badań i diagnozy żaden lekarz nie wypisze leków dedykowanych ch. Alzheimera.
Tych leków w żaden sposób nie zastąpi podawanie innych, zwłaszcza Hydroxyzyny...

Osoba z chorobą otępienną nie jest w stanie myśleć logicznie. Oczekiwanie od tej osoby, że jest w stanie "zaakceptować" swoją starość, czy w ogóle cokolwiek to jakieś piramidalne nieporozumienie.
Kama
Posty: 70
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 22:03

Re: Co mówić a czego nie mówić chorej osobie.

Post autor: Kama »

Roma , charakter to tylko część osobowości mamy , koniecznie musisz iść do dobrego neurologa albo psychiatry który zajmuje się chorobami wieku starczego , normalnie to już nie będzie ale po zdiagnozowaniu i odpowiednich lekach będzie po prostu lepiej nie tylko dla mamy ale i dla Was. Żaden lekarz nie będzie naprawdę leczył jeśli nie będą przeprowadzone badania a nie wyobrażam sobie jakości waszego życia bez leczenia mamy.
ODPOWIEDZ