Babcia i reszta

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
asiamarysia
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2018, 12:02

Re: Babcia i reszta

Post autor: asiamarysia »

Pisałam ten post w emocjach. To była wizyta przyspieszona o tydzień. Poprzedzona babci nerwami. Tak właśnie babci powtarzam, że idziemy do geriatry. Ale chyba muszę jutro iść z nią do lekarza pierwszego kontaktu. Wczoraj i dzisiaj po całym dniu brania połówki tych lekow babcia ma ciśnienie na granicy 90/60, tętno około 57-60. A bierze leki na nadciśnienie i już jakiś miesiąc temu lekarka nam zniżała dawkę. Chyba ten lek przepisany przez neurologa tak działa. I nie wiem co robić. Podać jutro czy nie. Czy nie podawać tych na nadciśnienie. Czy podać wszystkie jak zawsze. Babcia się uspokoiła. Trochę więcej śpi. Jest spokojniejsza. I więcej je. Ostatnio nie jadła dużo i chudła. A dzisiaj zjadła bardzo ładnie. Tylko teraz ciśnienie.
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Babcia i reszta

Post autor: wigi »

Szybko Babcię uspokoił ten Ketrel. Proponuję nie dać Babci rano tej połówki Ketrelu. I faktycznie iść jutro na kontrolę do lekarza POZ. Ciśnienie jest trochę za niskie.
Możesz też sprawdzić interakcje pomiędzy lekami, które zażywa Babcia.
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/int_start" target="newWin
https://www.osoz.pl/osoz-www/menu/podpo ... e_o_lekach" target="newWin
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Babcia i reszta

Post autor: Tomek »

asiamarysia pisze:olej cbd 24%. Olej działa na babcie bardzo dobrze.
A czy przypadkiem olej cbd nie obniża też ciśnienia po podaniu?
No i dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że i olej i ketrel działają przeciwpsychotycznie.
Trzeba uważać żeby nie było interakcji i jakiegoś nadmiernego działania.
zyta
Posty: 34
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 21:00

Re: Babcia i reszta

Post autor: zyta »

CBD działa w organizmie do 6 godz. CBD ciśnienie co najwyżej reguluje w organizmie. Może za małą dawkę Pani podaję. Moja mama Alzheimer jest bez leków i tylko bierze CBD. Jest grzeczna pogodna wesoła ja podaję ok 200 mg cbd/dobę i jest ok. CBD dobrze byłoby podawać w odstępach między lekami.
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Babcia i reszta

Post autor: wigi »

Wszystkie leki, suplementy i jakiekolwiek odżywki czy dodatkowe środki, jak olej cbd należy podawać chorym wyłącznie pod kontrolą lekarza. Leków też nie można odstawiać na własną rękę.
Nie można bezkrytycznie wierzyć szrlatanom oferującym cudowne leki i terapie na wszystkie choroby świata.
asiamarysia
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2018, 12:02

Re: Babcia i reszta

Post autor: asiamarysia »

Olejku cbd nie podaje już, chociaż kupiłam nowy 30%. Dwa razy po podaniu zachowywała się agresywnie. Nakręcał ja ten olejek. Ketrel odstawiłam i znowu mamy jazdę. Babcia po tym Ketrelu dwa razy mdlała. Tzn. bardziej odjeżdżała niż mdlała. Ale działał na nią cudownie. Była spokojna, dość pogodna, miała apetyt. A teraz znowu moje najmłodsze dziecko płacze przez jej krzyki i trzaskanie drzwiami. We wtorek mam wizytę u psychiatry. Poruszam się trochę jak dziecko we mgle. Wszędzie trzeba czekać. Nie wiem gdzie dzwonić i kogo prosić o pomoc. Mam nadzieje, ze do wtorku nie wywiozą mas gdzieś z powodu babci. Wszyscy mamy tej choroby serdecznie dość.
wigi
Posty: 1052
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Babcia i reszta

Post autor: wigi »

asiamarysia pisze:Ketrel odstawiłam i znowu mamy jazdę. Babcia po tym Ketrelu dwa razy mdlała. Tzn. bardziej odjeżdżała niż mdlała. Ale działał na nią cudownie. Była spokojna, dość pogodna, miała apetyt.
Mierzyłaś Babci ciśnienie w czasie tych "odjazdów"?
A lekarz POZ coś zalecił wtedy, kiedy pisałaś, że Babci spadło ciśnienie po Ketrelu i pójdziesz do niego?
W stanach pobudzenia i agresji u chorych na Alzheimera stosowane są różne leki, nie tylko Ketrel. Również np. Depakine Chrono (walproinian sodu)... Wszystkie leki są na receptę.
Musisz wziąć do psychiatry wszystkie leki (suplementy również), które zażywa Babcia.
asiamarysia
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2018, 12:02

Re: Babcia i reszta

Post autor: asiamarysia »

Byłam z babcia u psychiatry. Nareszcie dostałyśmy się do lekarza na NFZ, który dosłownie prowadzi mnie za rączkę. Zleciła badania krwi, przepisała inne leki. Niestety po lekach babcia nadal jest płaczliwa, ale już nie jest nadpobudliwa. Babcia traci smak. Pamięć tez powoli ucieka. Choroba postępuje. W całej tej historii najgorszy jest fakt, że opiekuje się osoba, która namawiała moich rodziców do usunięcia mnie. Kurczę, i mi przydałby się chyba lekarz, bo ta przeszłość siedzi we mnie. Ale nic. Staram się. Każdy dzień z babcia traktuje jakby miał być ostatnim. Dziękuje za pomoc. Mam nadzieje, ze w chwilach zwątpienia będę mogła tu coś napisać i się wyzalic.
ODPOWIEDZ