Przedstaw się ...

Informacje o nas samych, dobrych duszach tego Forum.
Przedstaw się, powiedz nam o sobie w kilku słowach.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Tomek »

Witaj, jeżeli pojawią się problemy i będziesz szukała pomocy to nie krępuj się pisać i pytać na forum.
agaiarek2
Posty: 10
Rejestracja: sobota 01 wrz 2018, 18:34

Re: Przedstaw się ...

Post autor: agaiarek2 »

Tomek pisze:Witaj, jeżeli pojawią się problemy i będziesz szukała pomocy to nie krępuj się pisać i pytać na forum.
Witaj dziękuję na pewno będę bo dopiero "zaczynam" tę nierówna walkę
Miła od Gucia Flipy
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2018, 18:34

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Miła od Gucia Flipy »

Witam
Zanim się zarejestrowałam od jakiegoś czasu z zapałem podczytuję Wasze forum.
Krótko o sobie.
Opiekuję się Mamą chorą od 2012 roku na alzheimera. Od czerwca tego roku, po śmierci Tatusia, zabrałam Mamę do siebie. Jestem sama, ja i chora Mama. "Uczę się" tej choroby. Czytam, oglądam filmy, chcę zrozumieć. Ale chyba się poddaję, nie daję rady psychicznie.
Od tego roku przeszłam na emeryturę, ze względu na Mamę.
Nie śpi po nocach, sika gdzie chce, np. do kosza wiklinowego z rzeczami do prania. Co ja będę pisać, Wy to znacie.
To tyle krótko o sobie, gwoli przedstawienia się. Więcej napiszę w innym temacie.
Dobrze, że jesteście
Moją pasją są psy bassety, od lat prowadzę adopcje bassetów na terenie całej Polski i nie tylko. Wyciągam je z pseudohodowli, ze schronisk. Kocham psy, w przeciwieństwie do mojej Mamy, Ona nigdy nie lubiła zwierząt (jako zdrowa osoba().
Prowadzę forum o pomocy bassetom i ich życiu.
Od kiedy Mama zamieszkała u mnie, mam mętlik w głowie, chaos panuje, nie potrafię się skupić, i mniej czasu poświęcam swoim pasjom.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Przedstaw się ...

Post autor: wigi »

Witaj, Miła.
Co do sikania Mamy gdzie popadnie to jedyną radą jest zakładanie Mamie pieluch, najlepiej jednorazowych majtek chłonnych - też są refundowane. I prowadzenie mamy regularnie, co dwie, trzy godziny do toalety.
Miła od Gucia Flipy
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2018, 18:34

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Miła od Gucia Flipy »

Już od dłuższego czasu mama ma zakładane pieluchomajtki, są super, i polecam wszystkim.
I wolałabym nawet żeby posikała w te majtochy, ale ona chce koniecznie zdjąć majtki jak czuje, że jej się chce siusiu.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Przedstaw się ...

Post autor: wigi »

Mama odczuwa jeszcze potrzebę sikania dlatego ściąga majtki. Nie pamięta (nie kojarzy już), że trzeba iśc do toalety aby się wysikać, dlatego trzeba myśleć za nią i regularnie ją do tej toalety prowadzić.
Jola_Mario
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 25 lis 2018, 12:45

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Jola_Mario »

Jolanta, 56 lat, opiekuję się mamą 78 lat, pracuję zawodowo.
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Przedstaw się ...

Post autor: wigi »

Witaj, Jolanta
Poczytaj forum. Jeśli czegoś nie znajdziesz to pytaj. Wspólnie postaramy się znaleźć odpowiedź.
lena15
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 27 lis 2018, 13:03

Re: Przedstaw się ...

Post autor: lena15 »

Hej witam, mam na imię Katarzyna, opiekowałam się Mamą chorą na Alzheimera przez 18 lat. Moja Mama nie żyje od pół roku, jeśli moje doświadczenie się komuś przyda, służę pomocą, pozdrawiam
Ewadokwadratu
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 09 gru 2018, 23:09

Re: Przedstaw się ...

Post autor: Ewadokwadratu »

Dobry wieczór,mam na imię Ewa,mam 44 lata.Opiekuje się od ponad 8 lat mamą Ewą lat 78. To podobno nie jest Alzheimer ale mateńka nie poznaje już naszego domku. Jestem pierwszy raz na jakimkolwiek forum..nie umiem się tu poruszać. ..
ODPOWIEDZ