Moja historia

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
GREG743
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 05 lis 2019, 09:59

Moja historia

Post autor: GREG743 »

Witam serdecznie wszystkich. Pięć lat temu u mojego ojca zdiagnozowano alzheimera , niestety mama również podupadła na zdrowiu i przestała chodzić . Na szczęście mieszkam z żoną i synem obok domu rodziców co umożliwiało pomoc w każdym momencie p . Jakoś to wszystko wiązaliśmy do kupy , jednak stan mojego ojca szczególnie w ostatnim roku bardzo się pogorszył i praktycznie nie potrafił już zawozić mamy na wózku do ubikacji , mało tego sam zaczął się załatwiać gdzie popadnie . Na początku września mama niestety dostała udaru niedokrwiennego mózgu , na szczęście żona była wtedy u rodziców w domu i wezwała pogotowie tak więc szybko była na neurologii . Od tamtego dnia nie chodzę do pracy , przeprowadziliśmy się z żoną do domu taty staramy się jak możemy pomagać mu żyć , jak sami wiecie nie jest to łatwe . Mama po miesiącu spędzonym w szpitalu jest obecnie na rehabilitacji w szpitalu w Reptach śl , niestety stwierdzono u niej otępienie naczyniowe , parkinsonizm miażdżycowy, czasami jak z nią rozmawiam to mam wrażenie że nie wie nawet gdzie jest . Wiem że kiedyś wróci do domu , boje się tego momentu bo chodzić już nie będzie a i na wózku teraz jest ciężko . Ojciec był zawsze dla mnie wzorem fachowca budowlanego , zawsze zorganizowany i pewny tego co robił , można powiedzieć złota rączka , sam jestem budowlańcem i wiem jak ciężko utrzymać taki poziom pracy . Teraz jest kompletnie bezradny w każdym aspekcie życia od ubierania poprzez jedzenie , mycie , korzystanie z ubikacji itd. Ostatnio zaczął być agresywny nieufny i złośliwy , wiem że tak działa ta choroba , ale ciężko jest przejść nad tym do porządku dziennego kiedy wysłuchuje się pod swoim adresem steku wyzwisk . To straszna choroba , niszczy człowieka i wszystkich opiekunów wokoło . Najgorsze jest to że tak jak piszecie w innych postach państwo takich ludzi jak ja ma kompletnie w dupie . Byłem w Mopsie i centrum pomocy rodzinie przedstawiłem swoją sytuacje to tylko rozłożyli ręce . Utrzymujemy się z wypłaty żony oraz z resztek emerytur od rodziców , nie wiem jak to długo pociągniemy . Mam brata w Anglii , przesyła mi 480 zł miesięcznie , sam nie wiem co mam o tym myśleć , cały czas mam przed oczami ile on na to pracuje .... Więcej rodziny nie ma , jesteśmy z tym sami z żoną , wiem że będzie gorzej , cóż takie jest życie widać tak miało być . Podziwiam was wszystkich za wytrwałość w walce z tą chorobą . Dziękuje że mogłem to z siebie wyrzucić .
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Moja historia

Post autor: Tomek »

Na pewno Twoja Mama miała sprawdzony cholesterol ale ciekaw jestem czy zbadali jej poziom homocysteiny. Podwyższone stężenie homocysteiny jest wymieniane przez naukowców/lekarzy jako czynnik ryzyka w patogenezie miażdżycy. Co ciekawe, by obniżyć poziom homocysteiny nie trzeba drogich i wyrafinowanych leków ponieważ wystarczy B2, B6, B12, kwas foliowy i cynk:

Obrazek

Jednym słowem, jeżeli chodzi o miażdżycę to dużo zależy od diety i układu pokarmowego.
Agniecha
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:19

Re: Moja historia

Post autor: Agniecha »

Trzymaj się Greg, jest nas wiele, co niekoniecznie jest pozytywne. Moj tata ma 71 lat i od 1,5 roku wiem, że ma Alzheimera. Miniony rok byl jeszcze dobry, tata jest prawie samodzielny, ale wiem co nas czeka i też bardzo się boję o przyszłość.
EwaB
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 11:03

Re: Moja historia

Post autor: EwaB »

Mozesz starac sie o swiadczenie pielegnacyjne z tytulu rezygnacji z pracy. W 2020 roku wynosi ono 1830 zl.
ODPOWIEDZ