Diagnoza - Alzheimer, i co dalej?

Tu dzielimy się naszymi historiami związanymi z chorobą Alzheimera lub innymi demencjami.
Agniecha
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:19

Re: Diagnoza - Alzheimer, i co dalej?

Post autor: Agniecha »

zanzara pisze:Agniecha, moja mama też przez niemal cały czas funkcjonowała na lekach Donepex, Biomentin oraz Cital (przeciwdepresyjny). Ten zestaw dobrze na nią działał, była pogodna i spokojna przez długi czas. Chyba w podobnej fazie choroby jak Twój Tata była w szpitalu na badaniach przez dwa dni i to nie spowodowało pogorszenia jej stanu
mimo, że została tam sama na noc bez nas, miała różne zabiegi.
Dziękuję Zanzara. Dzisiaj minął rok i 4 miesiące od diagnozy. Przez ten rok było dobrze. Co prawda zaobserwowałam objawy lekkiej depresji, napady złości jak tylko wspomniałam o konieczności przeprowadzenia dodatkowych testów, które zalecił neurolog, ale do grudnia 2019 było jako tako. W styczniu tata się przeziębił. Nie wiem, jaki to ma związek, ale równoczesnie z przeziębieniem nastąpiło pogorszenie stanu psychicznego. Tata nie jest już w stanie sam brać leków, myli dni i pory dnia. Coraz trudniej mu się wysłowić, nie pamięta podstawowych słów i bardzo go to denerwuje. Wpada z apatii w złość i znów w apatię. Ponieważ lekarz rodzinny poprosił o przyniesienie nowszego zaświadczenia od neurologa, dotyczące konieczności stosowania Donepezilu i Memantine, powiedziałam tacie, że musimy iść do neurologa. Oczywiście sprzeciwił się i stwierdził, że przestanie w ogóle brać leki. Zupełnie nie ma świadomości, na co jest chory i że musi te leki brać. Bardzo zaciekawił mnie ten Cital dla Twojej mamy, czy przepisal go neurolog czy inny specjalista. Proszę, danipsz mi coś na ten temat bo mam wrażenie, że tacie przyda sie cos takiego przeciwdepresyjnego. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ