Pomoc w doborze zegarka GPS dla mojej mamy

Miejsce w którym zamieszczamy ważne posty, coś, czego nie da się w żaden sposób pominąć i przegapić.
PIOTR71
Posty: 1
Rejestracja: środa 29 gru 2021, 13:31

Pomoc w doborze zegarka GPS dla mojej mamy

Post autor: PIOTR71 »

Witam Wszystkich. Piszę tutaj pierwszy raz moja mama choruje na zespół otępienny. Jej stan nie jest jeszcze na tyle ciężki żeby zamknąć ją na klucz w pokoju.Co prawda przytrafiło jej się już kilka razy pobłądzić w okolicy ale za każdym razem udało nam się mamę odnaleźć lub sama wracała.Dlatego zdecydowałem się tutaj zapytać i poprosić o pomoc. Może ktoś z Państwa mógłby doradzić w zakupie opaski lub zegarka z GPS ale z takim paskiem żeby mama nie mogła go łatwo ściągnąć no i oczywiście nie za jakieś duże pieniądze.Zależy mi przede wszystkim na lokalizacji GPS ,chcę w przypadku wędrówki mamy poza okolice zamieszkania wiedzieć gdzie może być .Ostatnio rozmawiałem z policjantem i powiedział mi że widział u chorych z takim schorzeniem zegarki z takim paskiem że nie można łatwo go ściągnąć, nie był w stanie podać mi producenta. Liczę że może wśród Państwa jest osoba posiadająca takie wiadomości.Pozdrawiam
wigi
Posty: 1051
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:21

Re: Pomoc w doborze zegarka GPS dla mojej mamy

Post autor: wigi »

Takie zegarki są dość drogie. Nikt Ci tutaj firmy nie poda, bo reklamą się nie zajmujemy.
Poza tym jest to rozwiązanie problematyczne i to bardzo. Chory z otępieniem na ogół nie lubi niczego mieć na ręce, więc zegarek z całą pewnością ściągnie. Dotyczy to również obrączek, pierścionków itp.
Nie chodzi o zamykanie chorego z otępieniem samego w domu, bo nie w tym rzecz. Taki chory nie powinien wychodzić sam. I nie chodzi tylko o to, że się może zgubić. Taki chory jest nieprzewidalny i nieobliczalny. Nikt nie wie, co mu może wpaść do głowy.
Może daloby się znaleźć wśród sąsiadów itp kogoś, kto mógłby z Mamą wychodzić na spacery, kiedy pracujecie? Albo znaleźć dom dziennej opieki dla Mamy??
ElizabethDavis55
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 04 sty 2022, 14:23

Re: Pomoc w doborze zegarka GPS dla mojej mamy

Post autor: ElizabethDavis55 »

Wiele zależy od tego ile jesteś w stanie na ten zegarek przeznaczyć. Można znaleźć bez problemu zegarki między 250-500zł. Cokolwiek droższego uważam już za coś, co może się tutaj nie przydać. Amazfit, Huawei i Xiaomi mają zegarki w swoich ofertach takie propozycje, które mogą się spodobać. Dobrze jest poczytać sobie recenzje, porównać z innymi modelami oraz co za te pieniądze faktycznie kupujesz. Czasami możesz trafić na obniżki nawet 30% za o wiele lepszy model za który warto dopłacić te 50zł.

Poproszę o więcej detali i może będę w stanie doradzić :)
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Pomoc w doborze zegarka GPS dla mojej mamy

Post autor: Tomek »

Cześć, teoretycznie wystarczy w google wpisać smartwatch z gps i pełno będzie stron z zegarkami z myślą o dzieciach lub osobach starszych ale...
kiedyś już był poruszany na forum temat lokalizacji chorego i ostatecznie muszę przyznać rację Wigi. Osoba chora często próbuje ściągnąć taki zegarek. To nie uchroni przed wejściem pod tramwaj czy samochód. Pozostaje kwestia ładowania i zużycia baterii, by takie coś funkcjonowało.
Gabi R
Posty: 1
Rejestracja: środa 18 sty 2023, 07:50

Re: Pomoc w doborze zegarka GPS dla mojej mamy

Post autor: Gabi R »

Nie wiem jak się skończyła ta historia - w zegarek został zakupiony - ja obecnie poszukuję czegoś takiego dla mojego dziadka.
Na ten momoent dziadek nie potrafi zrezygnować z samodzielnego wychodzenia z domu. Chodzi do garażu i po piwo. I nie ma na to rady. Mieszka z babcią, która nie jest w stanie go upilnować. Właściwe nikt z nas. Na "nie" często reaguje agresją. Wiec mamy szkołę obchodzenia prawdy i kombinowania. Zegarek, który byłby faktycznie zegarkiem byłby jak taki dobrym pomysłem (wydaje mi się). Jakby nie był to przedmiot tylko do 'nadzoru' bo mój dziadek 'przecież nie jest chory'...
ODPOWIEDZ