Leczenie azs

Temat w którym można porozmawiać o wszystkim, z wszystkimi.
Jagnita
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 15 lip 2021, 08:22

Leczenie azs

Post autor: Jagnita »

Hej! Podzielę się tutaj z Wami moim odkryciem sprzed 2 tygodni, może komuś też pomoże.
Słyszałam gdzieś na filmiku, że dziewczyna sypała dziecko mąka ziemniaczana, ponieważ nie mam wanny i nie mogę robić sobie takich kąpieli to również zaczęłam się na noc nią sypać. Wcześniej, by się lepiej trzymała nakladalam emolient (czasem pod spód też protopic ale ostatnio coś przestał działać). Potem strzepywalam grawitacyjnie jej nadmiar i tak chodziłam spać. Aktualnie w tych miejscach posypywania jestem czysta, a miałam straszny świąd i szczypanie w okolicach oczu, powieki zwłaszcza i cała szyja z karkiem plus zgięcia łokci.
Tomek
Posty: 851
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 22:09

Re: Leczenie azs

Post autor: Tomek »

To tylko rozwinę, że AZS to atopowe zapalenie skóry.
Faktycznie kiedyś już mi się przewinęło to w internecie i to jest taki typowy sprawdzony domowy sposób.

Przypomniała mi się opowieść mojej babci jak ścinała młode pędy sosen gdy była dzieckiem, by praprababcia zrobiła napar na kaszel :) Domowe sposoby zostały wyparte produktami farmaceutycznymi (np. syrop Pini itp.), ale się także sprawdzały.
Kacparo
Posty: 3
Rejestracja: piątek 27 sty 2023, 11:01

Re: Leczenie azs

Post autor: Kacparo »

Stary sprawdzony sposób . Mąkę ziemniaczaną stosuje się jak puder, na różne odparzenia. Stosują ją też kobiety którym ocierają się uda.

Od siebie polecam jeszcze dermokosmetyki na azs - bardzo lubię te serię. Została mi polecona przez dermatologa.
Wiadomo, ze kosmetyki cudów nie zdziałają ale stosowane przez dłuższy czas dają naprawdę spora ulgę.
hAnia
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 10 lis 2022, 20:00

Re: Leczenie azs

Post autor: hAnia »

Potwierdzam, stosowałam bardzo długo mąkę ziemniaczaną jako zasypkę/puder u mojego synka. Super działanie.
hAnia
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 10 lis 2022, 20:00

Re: Leczenie azs

Post autor: hAnia »

Przypomniała mi się opowieść mojej babci jak ścinała młode pędy sosen gdy była dzieckiem, by praprababcia zrobiła napar na kaszel :) Domowe sposoby zostały wyparte produktami farmaceutycznymi (np. syrop Pini itp.), ale się także sprawdzały.
Robimy tak z teściową do dziś, pędy ścina się na początku maja
Ja robiłam też z kwiatów mniszka lekarskiego syrop. Polecam :)
Z takich domowych sposobów na dolegliwości dodam zalewany spirytusem zielony - niedojrzały orzech włoski. Na bolący żołądek sprawdzony sposób. Strasznie smakuje ale pomaga. No i tylko dla dorosłych ;)
karrlaa
Posty: 1
Rejestracja: środa 10 maja 2023, 12:45
Kontakt:

Re: Leczenie azs

Post autor: karrlaa »

W leczeniu AZS ważne jest podejście wielotorowe, które obejmuje zarówno zmiany w stylu życia, jak i stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry oraz leków przepisanych przez lekarza. Ważne jest również unikanie czynników drażniących i przestrzeganie diety eliminacyjnej, jeśli jest to konieczne.
ODPOWIEDZ